Windows in 2015 op de derde plaats?
6 juli 2013 - 16:31   
geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Numbers_09_icoon.jpg
Windows in 2015 op de derde plaats?
Toen de iPhone uitkwam was de eerste computer in handpalm-formaat een feit, maar was het voor veel mensen nog niet te bevatten dat in de jaren daarna mobiele computers steeds meer over zouden nemen. Dat wil zeggen, sommige mensen met visie zagen het wel, andere hadden er toen nog meer moeite mee.



Onderzoekbureau Gartner heeft de cijfers van de afgelopen jaren eens goed bekeken en meteen ook gekeken naar wat de verwachting voor de komende jaren is. En hun conclusie is dat Steve Jobs gelijk had, PC worden trucks en mobiele devices krijgen een steeds groter marktaandeel.

Sterker nog, Apple zal Microsoft voorbij gaan en dat is op dit moment zelfs al zo in de consumentenmarkt, maar in 2015 zal dat in de zakelijke markt ook zo zijn.

Maar dat betekent niet dat Apple nummer één van de wereld zal worden, het besturingssysteem dat uiteindelijk wereldwijd het meest gebruikt zal worden is Android, maar dat zal waarschijnlijk niemand verbazen.

Het aantal devices vorig jaar was 2,2 miljard, dit jaar zal dar 2,3 miljard zijn en in 2015 wordt verwacht dat dat op 2,5 miljard uit zal komen. De 120 miljoen tablets van vorig jaar komt op dit jaar waarschijnlijk op 202 miljoen en in 2014 op 276 miljoen.

Het heeft natuurlijk allemaal een hoog gehalte aan koffiedik kijken, maar de trend lijtk sowieso duidelijk, en is ook meteen de reden waarom het belangrijk is wat Micosoft doet met Windows 8 en of ze daarmee meer voet aan de grond zullen krijgen in de markt voor tabetls, en waarom ze zoveel geld stoppen in de marketing van Windows Phone.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Windows in 2015 op de derde plaats?
6 juli 2013 - 16:47    reactie #1
geplaatst door: Jules
Het is wel grappig dat je aan die quote van Balmer kunt merken dat ze (Microsoft) toen al hun strategie hadden uitgestippeld. Het idee van Windows 8 is immers dat je een volwaardig PC OS hebt dat grotendeels geoptimaliseerd is voor apparaten met een aanraakgevoelig scherm die vaak weinig groter/zwaarder zijn dan de iPad. Niet allemaal trucks, in ieder geval.
Windows in 2015 op de derde plaats?
6 juli 2013 - 18:40    reactie #2
geplaatst door: Robert
@ Jules: volgens mij geef je Ballmer/MS hier teveel krediet, want in alle acties daarna was te zien dat de strategie van Windows Phone (en later Win 8) nog helemaal niet uitgestippeld was.

Als dat wel zo was geweest dan hadden we toch niet eerst Win 7, en zo laat pas Win 8 gezien..?
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Windows in 2015 op de derde plaats?
6 juli 2013 - 22:53    reactie #3
geplaatst door: Pshot
.
Bewerkt: 31 maart 2021 - 20:51 door macqintosh
Windows in 2015 op de derde plaats?
7 juli 2013 - 10:18    reactie #4
geplaatst door: Robert
@ macqintosh: daar hadden we hier op MacFreak ook al een nieuwsbericht over...  :cool:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Windows in 2015 op de derde plaats?
7 juli 2013 - 23:02    reactie #5
geplaatst door: Pieterr
Interessant (gerelateerd) artikel op AppleInsider:

Editorial: Apple, Google and the failure of Android's open.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."