[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]Analist
Gene Munster van de firma Piper Jaffray probeert bij te houden hoeveel Macs Apple verkoopt, zodat hij de trend in de markt beter kan volgen. En hij meldt nu dat er, voor het eerst in meer dan twee jaar, er een wachttijd is van zeven tot tien werkdagen voor de MacBook Pro 13" in Apple's online store. De laatste keer dat er een wachttijd was voor een vergelijkbaar model, toen nog de MacBook, liep dat niet verder op dan vijf tot zeven werkdagen.
Aangezien de MacBook Pro 15" in de Apple Store ook dezelfde wachttijd heeft belde hij toen een aantel 'echte' Apple Stores en kreeg te horen dat bij maar liefst zeven van de tien het goedkopere model van zowel de 13" als de 15" niet meer op voorraad was.
Een paar weken geleden startte Apple het eerder gebruikte concept van een
back-to-school-promotie waarbij studenten een gratis iPod touch bij de aanschaf van een laptop kunnen krijgen. En het heeft er dus alle schijn van dat die actie ook dit jaar weer succesvol verloopt.
Zijn schatting is inmiddels dat Apple 2,2 miljoen Macs dit kwartaal heeft verkocht, dat was 2,5 miljoen in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Als daarbij meerekent dat de verkopen eerder dit kwartaal licht aan het dalen waren terwijl het er nu op lijkt dat ze weer in de lift zitten, dan zou het volgende kwartaal wel eens erg interessant kunnen worden.
Bron:
AppleInsider