geplaatst door: Leon
[img=right]http://a248.e.akamai.net/7/248/2041/633/store.apple.com/Catalog/US/Images/sd_pricematchdollar.jpg[/img]De AppleStore gaat een flinke strijd aan met de dealers in de Verenigde Staten. Volgens de 'Price Matching Policy', die te lezen is op de website van de AppleStore, zal Apple tot maximaal 10 procent korting geven op haar prijzen, als blijkt dat deze bij een geautoriseerde Apple dealer goedkoper zijn. Apple hoopt hiermee de verkoop via de AppleStore een extra 'boost' te geven.

Op de Nederlandse en Belgische AppleStore zijn gelijke berichten nog niet te vinden. Of Apple deze verkoopstrategie ook buiten de VS zal toepassen is vooralsnog niet bekend. Apple Nederland was op het moment van plaatsing van dit bericht nog niet bereikbaar voor commentaar.

Citaat
"If you see Apple hardware or software for less at an authorized Apple reseller, we will match that price up to 10 percent off the current Apple Store regular price (excluding sales tax, shipping, and all other fees, costs and services). So you can rest assured that you’re getting a great deal."

VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 12:41    reactie #1
geplaatst door: Macsel
dat is wacko, gaat apple z'n eigen dealers een beetje dwars zitten. Of doen ze dit om te voorkomen dat dealers de producten onder de door apple gestelde prijs gaan verkopen? Dat zou natuurlijk ook goed kunnen. Desalniettemiin kan het mijn inziens geen kwaad dat de prijzen van apple gaan dalen. Of dit ten koste van de dealers moet gaan (zoals nu in de VS het geval is) betwijfel ik.
Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 12:46    reactie #2
geplaatst door: argonex
Dus, alle mooie Applewinkels zullen wel geen omzet meer maken, en verdwijnen, en wat zie je dan nog op de wereld aan Apple Stores en Centers..   Dag visitekaarjte voor het "kijkend" publiek.

ohja? ja.
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 12:50    reactie #3
geplaatst door: Benji
Mocht dit zich zo doorzetten, dan zou je denken dat Apple zich alleen nog maar als online-store wil manifesteren, net als Dell...  :barf:

(Bewerkt door Benji om 12:50, 5-10-2004)
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 12:52    reactie #4
geplaatst door: Niesthoven
ze maken de dealers kapot... :confused:
AN APPLE ADAY KEEPS BILL GATES AWAY
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 12:53    reactie #5
geplaatst door: Leon

Citaat
Benji om 12:50, 5-10-2004
Mocht dit zich zo doorzetten, dan zou je denken dat Apple zich alleen nog maar als online-store wil manifesteren, net als Dell...  :barf:


Een formule die overigens erg succesvol is gebleken!

Ik speel even advocaat van de duivel, maar wat nu
als blijkt dat Apple daardoor minder overhead heeft
en goedkoper haar producten kan aanbieden aan de
consument. Zien we het dan nog als een slechte ont-
wikkeling, of is het dan wel goed? Vergeet dan even
niet dat Apple in de VS eigen stores heeft waar je
fysiek naar binnen kunt lopen, en relatief weinig
dealers.

Overigens verwacht ik niet dat ze dit buiten de VS
gaan introduceren omdat er in onze landen een goed
dekkend netwerk van dealers is en geen AppleStores.
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 13:23    reactie #6
geplaatst door: MacDokter
Volgens mij werkt de vergelijking met Dell maar deels. Dell is één van de vele PC-leveranciers waaruit een consument kan kiezen. Die consument kent de PC met Wintel platform en kiest enkel nog een fabrikant en verkooppunt.

Apple daarentegen is alleen-leverancier c.q. fabrikant en moet zowel haar bestaande klanten behouden als nieuwe zien te winnen. Voor beide is het noodzakelijk om een fijnmazig dealernetwerk te hebben. Om klanten te behouden moet je ze evengoed en serieus behandelen als vroeger en ze zowel professionele producten als professionele verkoop leveren. Voor nieuwe klanten geldt dat ze Apple niet (goed) kennen en dat lukt je dus niet met een on-linewinkel-structuur.

Ik heb er een hard hoofd in. Vijftien jaar geleden zat Nederland vol met AppleStores (toen nog marges van 30-40% en de bijbehorende extreme kortingen en/of service) en daarna verdween het systeem. Een tijd terug is het systeem weer nieuw leven ingeblazen, maar nu zit de marge tussen de 4-8%. De overlevingskansen van Apple-dealers met (jarenlang opgebouwde) Apple-kennis komt steeds meer in het geding; winkels volgens de nieuwe formule worden steeds afhankelijker van de politiek die Apple voert en lopen steeds meer risico's. Of alles wel zoveel beter wordt voor de consument? Ik geloof het niet. Straks heb je een paar jaar lang een goedkopere Apple (voor mijn part 10%) die min of meer direct door Apple aan de consument wordt geleverd, maar of er daarna nog dealers zijn? En zakelijke, professionele, gebruikers?
:thumbs-down:  :yucky:
Het leven wordt vooruit geleefd, maar achterwaarts begrepen
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 13:31    reactie #7
geplaatst door: klaus
Ik weet ook niet of dit wel zo'n goede ontwikkeling is...

Hier in europa worden dealers toch wel opzettelijk achter gehouden tov de online store, maar in amerika is dat netwerk nog veel groter, en daar heb je dus ook die officïele stores zoals Leon al aangaf.

Maar natuurlijk, als het Apple geld kan opleveren, dan zullen ze dat allicht niet laten, jammer genoeg.
G5 dual 2.5 Ghz - 3 GB RAM - WD Raptor 74 GB - 160 GB HD - 23" alu  - Lacie 160 GB,80GB triple interface -  iPod mini silver - iPod shuffle
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 14:38    reactie #8
geplaatst door: fna Lokkie
Hier in NL en BEL werkt het stilletjes ook al zo. Vraag bij de Apple Store maar eens om korting. In heel veel gevallen kunnen er wel wat procenten van de prijs af. Zeker als je aangeeft dat een willekeurige dealer goedkoper is. Probeer maar.

Het leven van een Apple dealer wordt inderdaad steeds moeilijker dan dat het al is. De marge structuur is heel complex en ook hier geldt de regel: Hoe meer je inkoopt bij Apple, des te groter je marge. Logisch maar voor een klein Apple land als Nederland betekent dit wel dat kleine dealers genoodzaakt zijn hun horizon te verruimen met andere merken. De lol van het verkopen van een Apple gaat er steeds meer vanaf hoor ik vaak genoeg om mij heen.

Wie weet staan er straks in het nieuwe Macfreak Apple blad slechts 1 advertentie: die van de Apple Store. Het treft straks niet alleen de dealers.
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 16:18    reactie #9
geplaatst door: janster
Ik vind het wel een goede deal. Veel winkels doen het ook. Al je een zelfde product ergens anders goedkoper krijgt, gaat de betreffende winkel het voor hezelfde aanbieden, plus korting. In amerika heb je trouwens Apple store's en hier niet. Als je op deze manier goedkoper een Apple kunt kopen, so be it. Voor de consumenten is het alleen maar goed.
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 17:44    reactie #10
geplaatst door: Dries Van Giel
apple heeft al een monopolie met z'n product, en binnenkort misschien ook als verkoper (of dat blijken ze toch te ambiëren). Geen goede zaak voor de consument lijkt me.
an apple a day keeps the doctor away...
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 19:42    reactie #11
geplaatst door: vintage
De monopolie positie van hardware en besturingssysteem weerhoudt nu al een flink aantal (zakelijke) klanten om Apple's te kopen. Als daar ook nog eens de verkoop bovenop komt, kunnen ze het 'switchen' helemaal wel schudden. Leuke korte termijn politiek!
VG
Vinnie
You said no strings could secure you at the station.
Platform ticket, restless diesels, goodbye windows
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 19:43    reactie #12
geplaatst door: Dick
Ik vind het een zeer zeer slechte ontwikkeling en de reden is kwaliteit. Ik wil kunnen praten met personeel, het ding voelen, uitproberen en dezelfde dag nog kunnen binnenstappen met vragen of iets wat niet in orde is aan het produkt. Ik denk dat dat ook hoort bij iets wat zich een A-merk noemt. Een A-merk in mijn ogen is zich bewust van zijn klanten en investeerd daarin. De dealer is wat dat betreft superieur aan een virtuele winkel zoals de store. Ikzelf heb me al eerder uitgesproken op deze site mbt deze domme move van Apple. Want het is al enkele jaren aan de gang en ik heb al één van mijn trouwe dealers kapot zien gaan aan de kleine winstmarges.
Het maakt me eigenlijk een beetje boos omdat het teveel over geld gaat en te weinig over wat de meerwaarde van een dealer is. Geloof me: die is onbetaalbaar. Ik heb zelf een eigen bedrijf en mijn grootste vorm van reclame is nog altijd mond op mond en dus van mens tot mens. Jammer dat dat besef niet leeft in cupertino want ik zou ze graag wat succevoller willen zien op de grote mensen markt waar ze nog steeds maar een ieniemienie stukje van deel uitmaken... Procentje of drie, toch?
http://www.methoutenziel.nl
meubel ontwerp en maak.
iMac 24", Macbook black, Ipod 4eG 20gb en Iphone3G 8gb.
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 19:46    reactie #13
geplaatst door: Neuroteck

Citaat
janster om 16:18, 5-10-2004
Ik vind het wel een goede deal. Veel winkels doen het ook. Al je een zelfde product ergens anders goedkoper krijgt, gaat de betreffende winkel het voor hezelfde aanbieden, plus korting. In amerika heb je trouwens Apple store's en hier niet. Als je op deze manier goedkoper een Apple kunt kopen, so be it. Voor de consumenten is het alleen maar goed.


voorbeeld we zitten in 2009 en je hebt 13 maanden geleden je Powermac G8 gekocht bij de online applestore, he verveldend hij is uit de garantie maar er mankeert het een en ander aan waar je zelft niet meer uit kan komen, nu kan je nog naar elke dealer die je wil die je technisch kan ondersteunen, maar hoe is dat over een x aantal jaar als ze  ( bijna ) allemaal zijn weggepest????

voorbeeld 2 : we zitten in 2011 je bent toe aan je PowerMac G9, ff een paar offertes op vragen uuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhh krijg nou wat er is nog maar 1 apple dealer Apple zelf tsja en die kan vragen wat die wil ( daar gaat je 10% uit 2006 )

macFreak mededeling in 2007 helaas stoppen we met ons blad aangezien we geen advertenties meer kunnen verkopen, macFan volgt in de slipstream.

Maar troost je je bent volgend jaar wel 10% goedkoper uit !    
The power of the Darkside !!!!
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 20:01    reactie #14
geplaatst door: janster
@ neuroteck  In amerika hebben ze applestore, duskun je daar heen terug. Geen enkel probleem dus. Ook worden de Apple's steeds goedkoper en Apple zal heus neit zo stom zijn, om hun producten te duur te maken. Ik zie geen enkel probleem.  Ook je advertentie redenering klopt niet. Andere bedrijfen die software verkopen kunnen adverteren:Microsoft met een advertentie  voor office for mac :thumbs-up:
Jullie moeten niet gelijk zo negatief denken. Het kan ook positief uitpakken.
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 20:05    reactie #15
geplaatst door: MacDokter
@Neuroteck: ik ben het 100% met je eens!
:cool:  :crazy:  :cry:  :shutup:  :wacko:  :worship:
Het leven wordt vooruit geleefd, maar achterwaarts begrepen
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
5 oktober 2004 - 22:43    reactie #16
geplaatst door: Neuroteck
Apple stores inderdaad ja APPLEstores het wooord zegt het al, zelfde als alle fastfoodketens worden weggeconcureerd door de MC Donalds en dan zeggen ja maar je kan toch altijd naar de Mac in Utrecht ipv Maastricht  ( mooie vergelijking al zeg ik het zelf  :woot: ) het blijft allemaal 1 bedrijf met 1 beleid en 1 prijs en als je dat niet aanstaat dan heb je een probleem ( shit wat komt dat toch bekend voor ) want er is niets anders !

Advertenties : Kom op Janster pak de laaste Macfan eens, tel de grote ( goed betalende ) advertenties eens
juist allemaal dealers ! toevallig weet ik het verschil tussen een grote en een kleine advertentie en geloof me zonder bedrijven als een macHouse, Mail a mac, Macsupport is de prijsstelling/levensvatbaarheid een stuk minder goed, begrijp me goed ik begrijp je denkwijze maar op lange termijn ga je hier niet vrolijk van worden.

Zeer eng voorbeeld trouwens die microsoft reclame in een Macblad
(Bewerkt door Neuroteck om 22:47, 5-10-2004) :woot:

(Bewerkt door Neuroteck om 22:49, 5-10-2004)
The power of the Darkside !!!!
VS AppleStore versterkt de concurrentie met dealers
6 oktober 2004 - 22:51    reactie #17
geplaatst door: TB
Sorry hoor jongens lijkt me eigenlijk wel een puik plan.
Moet er alleen 1 dealer in de Benelux aanwezig zijn die Mac's zo'n 50% onder de marktprijs gaat verkopen. Dan moet de Applestore daar nog eens 10% onder gaan zitten. Dus niemand die nog ergens anders een Mac haalt

Kan ik/we, als de Mac binnen is (waar de dealer toch al niets aan verdiende), bij de dealer erg leuke extra's kopen bij de dealer.

Dat lijkt me wel wat. Kan ik alvast 8GB RAM, extra 512MB videokaart en extra 500GB schijf bestellen bij m'n dealer?
Het leven kent geen Appeltje-Z (TB, 2002) en overigens ook geen Command-Z