geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Lion_Apple_closeup.png[/img]We hebben hier op MacFreak, zowel in de nieuwsberichten als op het forum, al veel kunnen lezen over de nieuwe dingen die in Mac OS X 10.7/Lion gaan komen, en dat zijn er heel erg veel.

Maar met de komst van dit nieuwe besturingssysteem neemt Apple ook afscheid van een aantal dingen die we nu wel in het OS vinden. Tenminste, deze zijn tot nu toe allemaal nog niet in de beta-versies van Lion aangetroffen.

Het lijstje dan de meest in het oog springende dingen die waarschijnlijk gaan verdwijnen is als volgt:

• iSync

• Front Row

• Java runtime

• Rosetta

Van Rosetta en de Java runtime was dit al langer bekend (Java runtime zal wel vanaf een externe bron geïnstalleerd kunnen worden). Maar Front Row en iSync waren nieuw voor mij.

En met name het verdwijnen van iSync zal niet iedereen blij maken, want er zijn volgens mij toch nog vrij veel mensen die dat gebruiken om bijvoorbeeld mobiele telefoons met hun Mac te synchroniseren.

Ik ben benieuwd of Apple deze gebruikers nu met Lion achter zich laat, of dat ze een andere oplossing hebben waar wij nog geen weet van hebben.


bron: TUAW
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 15:33    reactie #1
geplaatst door: Pieterr
Met de afwezigheid van Rosetta eindigt tevens de mogelijkheid tot het draaien van PPC code.

Ik heb eens even gekeken wat ik nog aan pure PPC apps op mijn Mac heb staan mbv dit commando (één regel):

locate -0 app/Contents/MacOS/ | xargs -0 file | grep "Mach-O executable ppc" | grep -v "for architecture ppc"

Dit was de uitkomst:


/Applications/Aangifte inkomstenbelasting 2009.app/Contents/MacOS/Aangifte inkomstenbelasting 2009:
/Applications/Canon Utilities/CameraWindow/CWUtility/DirectTransfer.app/Contents/MacOS/DirectTransfer:
/Applications/Canon Utilities/CameraWindow/ReadMe(CameraWindow).app/Contents/MacOS/DocumentLauncher:
/Applications/Canon Utilities/CameraWindow/ReadMe(RemoteCapture Task).app/Contents/MacOS/DocumentLauncher:
/Applications/Canon Utilities/ImageBrowser/ImageBrowser.app/Contents/Resources/IBEdit.app/Contents/MacOS/IBEdit:
/Applications/MacTheRipper.app/Contents/MacOS/MacTheRipper:


IB 2009 is niet erg, want die aangifte is reeds de deur uit. IB 2010 is wel een Intel app.
Canon zal z'n Utilities nog even opnieuw moeten compileren, maar de genoemde Canon apps gebruik ik toch nooit.
MTR 266 blijft dus over als enige app die straks niet meer draait onder Lion.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 15:43    reactie #2
geplaatst door: elbo
Voor isync zijn er wel alternatieven, zoals missing sync. Als je de lijn doortrekt wordt het nog maar afwachten of apple printerdrivers mee gaan leveren, of de distributie daarvan afschuift naar de printerfabrikanten, zoals de distributie van flash en java ook naar de ontwikkelaars is verschoven.
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 16:10    reactie #3
geplaatst door: KJ
Apple zit met o.a. IBM en Oracle zelf nu in het Open JDK project, wat mij veel beter lijkt dan dat Apple zijn eigen Java libraries releases:

http://www.apple.com/pr/library/2010/11/12openjdk.html
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 17:27    reactie #4
geplaatst door: Wibo Lehmann
@Pieterr dit krijg ik dan te zien:
WARNING: The locate database (/var/db/locate.database) does not exist.
To create the database, run the following command:

 sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.locate.plist

Please be aware that the database can take some time to generate; once
the database has been created, this message will no longer appear.


en daarna:

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.locate.plist
com.apple.locate: Already loaded


Een soort catch 22 lijkt het

Wat is dit voor een raar forum? Reacties worden verwijderd omdat ze volgens het moderatorteam nergens op slaan en alleen bedoeld zijn om verdere reacties uit te lokken. Kijk, dat vind ik dan weer nergens op slaan. Op een forum communiceer je toch? Dus geef je af en toe een mening en reageer je op de mening van een ander. Zo ontwikkelt zich een meer of minder interessante discussie. Wanneer ik schrijf dat eBay niet Google maar de ex-werknemers zou moeten aanklagen in http://www.macfreak.nl/nieuws/22568/betalen-met-android-gelanceerd-en-meteen-al-aangeklaagd/ met een argument waarom ik dat vind, wordt dit verwijderd. Wanneer ik vertel dat Dell op de Nederlandse pagina een andere formulering gebruikt in http://www.macfreak.nl/nieuws/22564/kleine-lettertjes-dell-maken-het-verschil/ wordt dat eerst tweemaal verwijderd met als extra motivatie dat dit trollen is. Wanneer ik per PB om verduidelijking vraag krijg ik als antwoord:

Titel van het bericht: Antw: Reacties verwijderd
De discussie gaat over een artikel in Engeland, dus is de reactie over Nederland in principe off-topic. De reacties van de medeforumleden zouden je dat al duidelijk moeten hebben gemaakt.

Als dat voor jou niet duidelijk is dan begrijp je kennelijk niet hoe het bij ons werkt en zullen we je meteen verwijderen.

Je kunt dit dan ook meteen als laatste waarschuwing beschouwen. Verder gedrag dat wij beschouwen als trollen of verderr vragen of commentaar naar ons toe zullen resulteren in een ban.

het moderatorteam

Volgens mij moet hier toch iets anders aan de hand zijn. Schrijf mij alsjeblieft uit van dit forum. Ik wil hier niet meer mee geassocieerd kunnen worden!

(Bewerkt door Wibo Lehmann om 10:17, 27-05-2011)
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 17:41    reactie #5
geplaatst door: Pieterr
Probeer deze eens eerst te draaien:

sudo /usr/libexec/locate.updatedb

(Dit commando wordt normaliter uitgevoerd in het weekly opruimscript.)

Zie ook http://neilang.com/entries/updating-the-locate-database-in-mac-os-x/
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 17:54    reactie #6
geplaatst door: Pieterr
Hm. Ik heb de locate database zelf ook nog maar eens opnieuw laten maken, en zowaar nog twee apps gevonden die PPC only zijn.


/Applications/Synology DownloadRedirector.app/Contents/MacOS/Redirector:
/Applications/glGo.app/Contents/MacOS/glGo:                        


Die laatste is een Go client voor Pandanet. Zou leuk zijn als daar ook een Intel versie van kwam...
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 18:07    reactie #7
geplaatst door: DJAN
iSync is misschien wel spijtig, natuurlijk kan je veel downloaden via het net en heb je die gehele bagage niet meer nodig als je er slecht 1 zou van gebruiken (bij mij trouwens niets meer met iSync want zit met iPhone).

Anderzijds is het wel spijtig te moeten vaststellen dat we binnenkort zo'n lijstje gaan moeten aanleggen van wat je nog moet installeren wanneer je een mac koopt... en dat was vroeger wel niet het geval zodoende dat je bij het opstarten direct kon beginnen zonder verdere kennis van wat moet je nu nog op het web moet gaan zoeken, downloaden en installeren. Was het niet zo dat we destijds een mac koopten voor start en ready to go ?

(Bewerkt door DJAN om 18:08, 26-05-2011)
Mac Pro 8 core / iMac 21" / MacBook Pro 15" / iPod nano / iPhone 3GS / iPad2
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 18:25    reactie #8
geplaatst door: Harrie
Als deze functies er niet meer in zitten is dat erg jammer, het is juist zo fijn dat je een nieuwe mac aan kan zetten en dat in feite alles het al doet.

Ik weet niet veel van software en ook heb ik nog niet veel gelezen over Lion, maar kan het zo zijn dat deze paketten nog niet lekker draaien op de architectuur van Lion en dat apple ze er nog bewust uit heeft gelaten?

We zullen het zien!
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 18:54    reactie #9
geplaatst door: Africatwin
Ik zie dus dat CS5 ook veel rosetta ondersteuning nodig heeft
Het zij zo.
Leven is goed als je upgrade echt werkt
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 19:28    reactie #10
geplaatst door: Jules
Ik ben er niet zo rouwig om. Java kom je als eindgebruiker vrijwel niet meer tegen; Apple maakt al jaren geen PPC-Macs meer, dus het droppen van Rosetta viel te verwachten; voor FrontRow bestaan betere alternatieven. Het droppen van iSync is voor een aantal gebruikers wellicht wel vervelend, maar fabrikanten van telefoons leveren vaak al eigen software en er zijn diverse oplossingen van derden op de markt.
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 20:07    reactie #11
geplaatst door: JoepieNL
Als Apple te horen krijgt dat gebruikers waarde hechten aan het handhaven van bepaalde onderdelen (bijvooobreeld in de vorm van een optionele install-optie) dan vind ik dat Apple dat maar moet regelen. Het staken van PPC ondersteuning vond ik al niet geweldig jofel van een bedrijf dat barst van het geld dus van mij hoeft dat niet: gewoon een beetje service verlenen aan de 'trouwe oude kopers'. Als blijkt dat niemand het gebruikt kun je de support natuurlijk staken maar het zou Apple sieren om de gebruiker het voordeel van de twijfel te geven.

Juist omdat Apple boogt op een lange levensduur van zijn computers !
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 21:10    reactie #12
geplaatst door: Wibo Lehmann
Kleine ondernemers met een administratie in FileMaker 6 of lager zullen hier langzaamaam afstand van moeten gaan doen. Is er nog kans dat dit een OpenSource project gaat worden?
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 21:30    reactie #14
geplaatst door: Wibo Lehmann
Nee, dat was iets heel anders. Dat gaat over Filemaker 9. Toen dat uitkwam kwam vlak daarna 10.5 uit. Direct bleek toen FM9 niet meer te werken. Heel vreemd omdat Filemaker gewoon een dochtermaatschappij is van Apple.
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
26 mei 2011 - 23:48    reactie #15
geplaatst door: Jules

Citaat
JoepieNL om 20:07, 26-05-2011

Juist omdat Apple boogt op een lange levensduur van zijn computers !


Ik weet niet waarover je het hebt want Apple is nooit bijzonder goed geweest in backwards compatibility.

Apple ondersteunt een Mac - hardware met een economische levensduur van ca. 3-4 jaar - ongeveer 5-6 jaar actief. En daarna nog wat langer passief (ik kan met mijn 12 jaar oude G4 met 10.4.11 erop nog steeds een hoop doen) Dat is niet onredelijk. Je kunt er dus vaak een heel behoorlijke tijd mee werken, maar op een gegeven moment geen nieuw OS meer op zetten en je zult er - stapje voor stapje - steeds minder van de nieuwste software op kunnen draaien.

Moet je ook niet willen, trouwens, moderne Macs zijn gewoon veel sneller, hebben een veel lagere TCO (ik noem om te beginnen alleen al het energieverbruik) en kunnen de nieuwste software ook vaak niet draaien al zou het strikt genomen ondersteund worden.

Je opmerking dat Apple maar 'moet' zorgen voor ondersteuning als de gebruiker daarom vraagt, slaat wat mij betreft overigens helemaal nergens op. Wie wordt daar blij van behalve de gebruiker die erom vraagt?
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
27 mei 2011 - 01:12    reactie #16
geplaatst door: atelier
Nu werk ik met een voor mij essentieel stukje software. De maker is al een paar jaar niet meer te bereiken. Zeker weten dus dat upgrades nooit meer zullen komen. Die software heb ik echt nodig, maar draait alleen op een PPC, of onder Rosetta op Intel

Vraagje, zal ik dan maar een oude portable in de kast laten staan, of weet iemand van het bestaan van een alternatief emulatie, anders gaat Lion een probleem worden voor mij.
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
27 mei 2011 - 02:11    reactie #17
geplaatst door: Mathy
Hallo MacFreaks

Dus we kunnen straks wel bestanden van de ene Mac naar de andere doorschuiven, maar syncen met de telefoon gaat niet meer?  Lijkt me stug dat Apple daar niet een andere oplossing voor bedenkt.  Me dunkt dat je toch minstens van Mac naar iPhone en vice versa kunt syncen.

groetjes

Mathy
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
27 mei 2011 - 04:17    reactie #18
geplaatst door: A Henket
Mathy, dat heet iTunes. iSync is voor alle niet i-Devices, zoals Nokia's, HTC's, Samsung, Motorola's etc. Ik werd en word niet blij van deze en eerdere berichten.

- Ik ben 100% afhankelijk van ondersteuning van Java (Eclipse, Open Health Tools, Static Model Designer, Oxygen XML, Tomcat, saxon/batik gebaseerde scripting), anderen gebruiken wellicht Limewire dat bij mijn weten ook in Java is geschreven.
 -- Ik heb nog geen gunstige ervaringen met Oracle-installaties onder enig platform (Windows, Unix in diverse smaken, Linux of zelfs de Oracle-database onder Mac OS X). De huidige JDK heeft vrij sterke integratie met de Mac UI; zou Oracle dat continueren?

- Ik heb een Mac Mini met Front Row als mediaserver. XBMC, Plex en Boxee geprobeerd. Smaken verschillen maar ik vind het allemaal bloated crapware. Front Row doet precies genoeg voor mij.

- Rosetta? Weinig, maar enkele boeiende zijn ABN AMRO e.dentifier2 Uninstaller :-), GraphicConverter 7 TWAIN-driver, SonicFire Pro 5 (deel van Toast Titanium 10), HP Printer Setup Assistant, en enkele Open XML converters uit MS Office.

- iSync? Ik werk naar volle tevredenheid hiermee i.c.m. mijn Nokia alle telefoons daarvoor. Ook regelt hij MobileMe synchronisatie. Ik zou niet weten waarom dat weg zou moeten, tenzij er iets beters is dat niet alleen met iDevices werkt.
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
27 mei 2011 - 07:38    reactie #19
geplaatst door: MacFrankie

Citaat
A Henket om 4:17, 27-05-2011
...
- Ik ben 100% afhankelijk van ondersteuning van Java (Eclipse, Open Health Tools, Static Model Designer, Oxygen XML, Tomcat, saxon/batik gebaseerde scripting), anderen gebruiken wellicht Limewire dat bij mijn weten ook in Java is geschreven.
...

Er zit geen Java bij een basis Windows installatie. Tot en met Snow Leopard zit er wel Java bij een basis OS X installatie. Vanaf OS X 10.7 / Lion moet je zelf Java installeren. Het is inderdaad verontrustend dat OS X op dat gebied op Windows gaat lijken :-) maar het is niet het eind van de wereld, Java is en blijft beschikbaar!


Citaat
A Henket om 4:17, 27-05-2011
...
 -- Ik heb nog geen gunstige ervaringen met Oracle-installaties onder enig platform (Windows, Unix in diverse smaken, Linux of zelfs de Oracle-database onder Mac OS X). De huidige JDK heeft vrij sterke integratie met de Mac UI; zou Oracle dat continueren?
...

Java heeft verschillende UI's, waaronder een Native OS UI.


Citaat
A Henket om 4:17, 27-05-2011
...
- Ik heb een Mac Mini met Front Row als mediaserver. XBMC, Plex en Boxee geprobeerd. Smaken verschillen maar ik vind het allemaal bloated crapware. Front Row doet precies genoeg voor mij.
...

Als FrontRow gaat verdwijnen, zal er vast iemand in dat gat springen, en bv een FrontRow-achtige skin voor bv XBMC maken. Dit lijkt me niet een onoverkomelijk probleem. Misschien werkt de 10.6 versie gewoon op 10.7!


Citaat
A Henket om 4:17, 27-05-2011
...
- Rosetta? Weinig, maar enkele boeiende zijn ABN AMRO e.dentifier2 Uninstaller :-), GraphicConverter 7 TWAIN-driver, SonicFire Pro 5 (deel van Toast Titanium 10), HP Printer Setup Assistant, en enkele Open XML converters uit MS Office.
...

Voor drivers zou ik niet afhankelijk willen zijn van Rosetta, maar verder vind ik het een gemis, en veel te vroeg dat Apple de weg terug afsluit. PPC Macs mogen dan al jaren niet meer worden gemaakt, de software leveranciers lopen achter op Apple. MS Office 2008 werkt bv niet zonder Rosetta.

En mijn Toast Titanium 9 is ook een PPC programma. Ik ben niet van plan te betalen voor een nieuwe Toast (ik heb ooit Toast 6 en Toast 9 gekocht), optische schijven worden steeds minder belangrijk, dus ik denk dat ik dan zal overstappen op Brand / Burn.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
27 mei 2011 - 09:00    reactie #20
geplaatst door: Ger Nijkamp
Als Frontrow inderdaad uit Mac OS X 10.7 gaat verdwijnen, kan dat maar één reden hebben: dat Apple hiervoor inmiddels een andere strategie heeft liggen. Met andere woorden: daar komt iets voor in de plaats, maar we weten alleen (nog) niet wat en hoe.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
27 mei 2011 - 09:27    reactie #21
geplaatst door: Pieterr
Wat we nu al wel weten is dat het "Incredible amazing awesome" zal zijn. :biggrin:



"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
29 mei 2011 - 01:15    reactie #22
geplaatst door: chris

Citaat
Wibo Lehmann om 21:10, 26-05-2011
Kleine ondernemers met een administratie in FileMaker 6 of lager zullen hier langzaamaam afstand van moeten gaan doen. Is er nog kans dat dit een OpenSource project gaat worden?


is niet te hopen.
Ik draai onder MacOsX 10.6.7 nog steeds (met grote tevredenheid) Filemaker 5.5

Sommige scripts en opmaak werken onder een nieuwere versie van FileMaker gewoon niet goed.
Wat verdwijnt met de komst van Mac OS X 10.7/Lion
25 juni 2011 - 13:39    reactie #23
geplaatst door: maceagel
Hebben sommige Systeembeheerders al gekeken naar de server versie van 10.7? Wat is jullie mening? Aangezien het vrij gestript is ten opzichte van 10.6 vind ik...
_[Apple Certified Technical Coordinator 10.6]_
_[Apple Certified Technical Coordinator 10.7]_