Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
19 december 2011 - 08:23   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/gerucht.gif[/img]De geruchten dat Apple op een gegeven moment een kleinere [ituneslink=http://clk.tradedoubler.com/click?p=11632&a=1798265&URL=http://store.apple.com/nl/go/ipad]iPad[/ituneslink] zou uitbrengen doen al een tijdje de ronde, en volgens DigiTimes heeft Apple nu grote orders voor een kleiner model geplaatst bij LG en AU Optronics.

DigiTimes is niet echt de meest betrouwbare bron, maar omdat het er op lijkt dat Amazon's Kindle Fire een groot succes is zullen ze bij Apple vast wel doorhebben dat er een grote markt is voor kleinere - en vooral goedkopere - tablets.

Of DigiTimes inderdaad gelijk heeft en we in het tweede kwartaal van 2012 een kleinere iPad gaan zien weten we natuurlijk nog niet zeker, maar we zijn natuurlijk wel benieuwd...


bron: DigiTimes
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
19 december 2011 - 08:44    reactie #1
geplaatst door: Peter Villevoye
Je kan als ontwerper/fabrikant niet op tijd van een maandje een product (en fabricage) gereed hebben, puur omdat je een concurrent wil nadoen. Dat is waar al die andere iPad-killers al anderhalf jaar hun tanden op stuk bijten. Àls Apple een kleinere iPad uitbrengt, dan is dat omdat ze al geruime tijd zoiets in voorbereiding hebben en -toevallig- ten tijde van de Kindle ermee naar buiten treden.

We zullen zien. Gewoon blijven doorademen en afwachten...
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
19 december 2011 - 09:30    reactie #2
geplaatst door: odo
Klopt helemaal. Als Apple met een kleine iPad komt is dat omdat ze dat vanaf het begin al van plan waren. Alleen het moment waarop kan nog door externe factoren bepaald worden, maar dan nog eerder door het juiste moment voor goede componentendeals dan gedwongen door de concurrentie denk ik.
Of het in 2012 al zover is? We zullen zien.
Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
19 december 2011 - 16:13    reactie #3
geplaatst door: Ziegler

Citaat
odo om 9:30, 19-12-2011
Als Apple met een kleine iPad komt is dat omdat ze dat vanaf het begin al van plan waren.


En hoe kom je hierbij? Ik kan het verhaal van Peter helemaal volgen, maar jij maakt er iets van dat mij minder overtuigt. Mocht Apple ooit met een kleine variant komen dan is dat opvallend en het lijkt me aannemelijk dat ze dat niet vanaf het begin (wanneer is dat overigens?) van plan waren.
Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
19 december 2011 - 20:09    reactie #4
geplaatst door: odo
Apple kennende weet je dat ze een meerjarenstrategie hebben en bepaald niet adhoc beslissingen nemen. De iPad is nog piepjong, dus als ze volgend jaar met een miniversie komen is dat niet nu pas bedacht. In mijn ogen is het dan ook niet of, maar wanneer ze hem uitbrengen.
Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
19 december 2011 - 20:14    reactie #5
geplaatst door: Ziegler
De meeste zichzelf respecterende bedrijven hebben een meerjarenplan. Er is ook een groot verschil tussen adhoc en planning. Ik zou werkelijk niet weten waar jij op basseert dat Apple vanaf het begin (lancering iPad 1?) een kleiner model in de planning heeft.
Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
19 december 2011 - 22:08    reactie #6
geplaatst door: odo
Ach joh, we hebben het hier over een gerucht! Ik heb daar zo mijn ideeën over, jij de jouwe. Laten we het daar maar bij laten. Wat er precies binnen de muren van Apple zich afspeelt weet maar een handjevol mensen. De rest van de mensen mag daar vrijelijk over speculeren.
Gaat Apple toch een kleinere iPad maken?
20 december 2011 - 00:05    reactie #7
geplaatst door: Peter Villevoye
Je weet het nooit bij Apple.
Enkele jaren geleden vond men de "iPhone nano" een aan zekerheid grenzende volgende stap (men had zelfs wat hoesjes gespot), maar er kwam niks van. Terwijl we bij de iPod al binnen enkele jaren diverse formats zagen verschijnen. Laat Apple maar schuiven. En ze nemen ook heus wel eens ad-hoc besluiten, alleen hobbelt de fabricage er dan een half tot anderhalf jaar achteraan.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !