
Apple koopt veel patenten voor biometrische identificatie
Apple was de eerste fabrikant die het lukte om een vingerafdruk-scanner in te bouwen die voor het overgrote gedeelte van de mensen voor het eerst de mogelijkheid gaf om makkelijk, snel en relatief veilig hun
iPhone of
iPad goed te beveiligen en te ontgrendelen.
Maar bij Apple gaan ze natuurlijk niet op hun handen zitten, het bedrijf is nog steeds bezig om dit soort biometrische identificatie steeds verder te ontwikkelen.
Dat is onder ander te zien aan
het nieuws dat Apple in de afgelopen tijd maar liefst 26 patenten heeft overgenomen van Privaris, een klein bedrijf in Charlottesville, Virginia. Voor zover bekend is het bedrijfje niet overgenomen, maar omdat het 31 patenten in huis had lijkt het er op dat dit bedrijf vooral hard geld nodig had.
Eén van die patenten dekt het gebruik van een vingerafdruk-scanner in een aanraakscherm, en dat sluit natuurlijk prachtig aan bij
de geruchten dat Apple zou werken aan het elimineren van de Home-knop.
Maar dat is niet alles, er zijn ook patenten overgenomen die het bijvoorbeeld mogelijk zouden kunnen maken dat we in de toekomst deuren zouden open kunnen maken met je vingerafdruk op je iPhone.
Apple koopt veel patenten die we nooit in producten terug zien, maar in dit geval ligt het allemaal wel erg in de lijn van de ontwikkeling die Apple al eerder heeft ingezet.
