
“Apple laat rol industrieel ontwerper vallen in post-Jony Ive tijdperk”
Nadat Jony Ive Apple verliet was Evans Hankey zijn opvolger, maar nu die Apple ook gaat verlaten
lijkt het er nu op dat er voorlopig helemaal geen nieuwe Chief Design Officer gaat komen. Een opvallende stap voor een bedrijf waarvan juist het design altijd zo in de schijnwerpers staat.
Evans Hankey was trouwens ook geen Chief Design Officer, zij schopte het ‘maar’ tot vice president of Industrial Design bij Apple. De komende tijd zal het team van de 20 top-designers bij Apple direct rapporteren aan Jeff Williams, Apple’s Chief Operating Officer. Daarbij zullen diegenen die er het langst zitten wel de grootste rol krijgen in het proces.

“Apple laat rol industrieel ontwerper vallen in post-Jony Ive tijdperk”
Dit betekent dat op
Apple’s pagina met de profielen van directieleden het woord design niet meer te vinden is. Dat er aan Jeff Williams gerapporteerd wordt is trouwens niets nieuws, dat deed Evans Hankey ook al.
Jony Ive was trouwens niet de eerste designer bij Apple die veel aandacht gegenereerde. Voordat hij in 1997 deze rol kreeg, na de terugkeer van Steve Jobs, was het onder andere Robert Brunner die bekendheid kreeg als design chief bij Apple. Het
aangekondigde vertrek van Evans Hankey kwam als een verrassing, zij heeft maar drie jaar als opvolger van Jony Ive bij Apple gewerkt.
Nadat Ive Apple verliet vertrokken er meerdere designers, waarvan een aantal Ive volgden naar het nieuwe bedrijf LoveFrom dat hij samen met designer Marc Newson had opgericht. Maar er zijn ook een aantal door de wol geverfde designers die nog wel steeds bij Apple werken, waaronder Molly Anderson, Duncan Kerr, Bart Andre, Richard Howarth, Peter Russell-Clarke en Ben Shaffer.
Jeff WilliamsJeff Williams wordt al een tijd gezien als de mogelijk opvolger van Tim Cook, als het klopt dat er geen nieuwe vice president of Industrial Design komt dan zal dit zijn rol binnen Apple waarschijnlijk alleen maar verder versterken. Naast het design team houdt Jeff Williams zich ook bezig hoe Apple wereldwijd opereert, hij is officieel de Chief Operating Officer, en Apple Support valt ook onder hem. Verder heeft hij zich ook bezig gehouden met zowel watchOS als de initiatieven rond de Apple Watch die met gezondheid te maken hebben.
Hieronder zien we de introductie van de Apple Watch Series 3 door Jeff Williams, die zijn collega Deirdre Caldbeck belt, terwijl zij op een meer aan het suppen is (vanaf 14:40). Zijn reactie na afloop is een zeldzaam moment waarin we iemand uit het Apple management even uit zijn vooraf gerepeteerde rol zien vallen.