geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/MoneyBag_dollar.jpg
Alphabet nu meer waard dan Apple, dankzij Google
Alphabet, het bedrijf dat in het afgelopen jaar werd opgericht en waar Google nu een onderdeel van is, is in het zogenaamde 'after-hours trading' voor het eerst Apple voorbij in totale beurswaarde, de zogenaamde Market Cap.

Daarbij is het nog steeds Google zelf dat zorgt voor de winst, en dat gebeurt nog steeds door online advertenties, hoewel het beter in de hand houden van kosten ook heeft bijgedragen aan het verhogen van de winst. Het resultaat over het vierde kwartaal steeg met 19 procent (naar 17,3 miljard dollar).
Citaat


Google reported profit and sales that topped estimates, lifted by robust sales of online ads and tighter cost controls, putting parent Alphabet Inc. on track to overtake Apple Inc. as the world’s most valuable company.

The results, reported for the first time under a new structure that separates Google’s main search and advertising operations from riskier investments, show that fourth-quarter revenue, excluding sales passed on to partners, rose 19 percent to $17.3 billion. That exceeded analysts’ average projection for $16.9 billion, according to data compiled by Bloomberg. Profit, before certain items, was $8.67 a share, beating the prediction for $8.08.

The shares of Mountain View, California-based Alphabet rose as much as 9.4 percent in extended trading. The stock advanced 1.2 percent to $770.77 at the close in New York, giving the company a market capitalization of $523.1 billion, compared with $534.7 billion for Apple.


Daarbij is het de moeite om te vermelden dat het aandeel van Apple op dit moment erg laag staat in verhouding tot de prestaties van het bedrijf. Dat lijkt vooral te komen omdat investeerders bang zijn dat de iPhone op een gegeven moment niet meer genoeg geld binnen zal gaan brengen, en er op dit moment niet zeker genoeg van zijn dat Apple in de toekomst nog steeds zoveel geld met andere dingen zal blijven verdienen.

De winst van Apple over het afgelopen kwartaal was trouwens 18,4 miljard dollar, dus nog wat meer dan wat Google nu verdiend heeft.

De relatief lage beurswaarde voor het aandeel Apple zorgt voor een interessante situatie, zoals Kirk Burgess voor ons op deze pagina uitrekent. Want als Apple doorgaat op de manier waarop het nu bezig is (veel geld verdienen, dividend uitkeren en aandelen terug kopen) dan zal het bedrijf over 8 jaar gratis zijn, en zichzelf dan van de beurs zou kunnen verwijderen.

Met andere woorden, als je geen haast hebt en je hebt aandelen Apple, dan lijkt het de moeite om die de komende jaren vast te houden. Want alleen als Tim Cook en de zijnen het allemaal plotseling helemaal zouden verpesten zullen die dalen, in alle andere scenario's zal het aandeel van Apple op de beurs op een gegeven moment weer omhoog moeten gaan.





Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Alphabet nu meer waard dan Apple, dankzij Google
2 februari 2016 - 17:06    reactie #1
geplaatst door: jeanhoek
Dat van een 'gratis' bedrijf is abracadabra voor mij. Hier heb ik nog niet eerder van gehoord. Kan/wil iemand dat in lekentermen uitleggen?
Alphabet nu meer waard dan Apple, dankzij Google
2 februari 2016 - 17:38    reactie #2
geplaatst door: bigmac
Als ze de miljoenen aandelen zelf opkopen en bij de spaarcenten zetten, nu al 200 miljard$, hebben ze de beurs niet nodig. De laatste tijd zijn er wel meer grote bedrijven die, om te ontsnappen aan de gekke beurssprongen, van de beurs gaan. De beurswaarde hebben tegenwoordig nog weinig te maken met het al of niet goed draaien van een bedrijf.En wat Google betreft, die verkopen eigenlijk alleen gebakken lucht.
De groeten