
Apple's plannen voor eigen kaartenmateriaal
Een tijd geleden kon je al lezen op MacFreak dat op verschillende plaatsen in de VS er bestelwagens waren gezien met allerlei apparatuur erop, en die wagens waren eigendom van Apple.
Dat werd al snel gekoppeld aan geruchten dat Apple bezig zou zijn met het ontwikkelen van een eigen auto, en al snel waren er heel erg veel speculaties te lezen, bijvoorbeeld dat Apple zijn eigen elektrische auto aan het ontwikkelen zou zijn.

Inmiddels
lijkt het er op dat het hier om iets heel anders ging.
Want Apple zou bezig zijn met het verbeteren van de eigen kaarten, inclusief 3D beelden vanaf die auto's gemaakt. Want Apple zou Google Street View niet goed en intuïtief genoeg vinden en daarom met een eigen versie bezig zijn.
De Flyover modus die de Kaarten-app nu al heeft zou dan uitgebreid worden, en waarschijnlijk kunnen we dan op straatniveau inzoomen. Omdat Apple hier nog niet zo heel erg lang mee bezig is, lijkt het voor de hand te liggen dat het nog even zal duren voordat we dit op grote schaal zullen zien.
Daarbij is Apple ook bezig om te kijken wanneer het bedrijf genoeg data heeft om niet meer van TomTom afhankelijk te zijn voor het onderliggend kaartmateriaal. De plannen zijn voor 2017, maar gezien de omvang van deze klus zou het mogelijk tot 2018 duren voordat het zover is.
Ondertussen is de verbetering van Apple's eigen kaarten duidelijk te zien, zoals hieronder. Links is hoe Apple in 2012 de plank nog compleet missloeg, rechts hoe het er nu in Apple's Kaarten-app er uitziet.
