
Apple betaalt het meest aan muziek-royalties in de VS
De twee grootste spelers in streaming muziek, Apple en Spotify, laten van tijd tot tijd weten hoeveel betalende klanten ze hebben. Maar vooral Apple laat daar steeds minder over los, terwijl de groei van Services-tak suggereert dat er steeds meer betalende klanten zijn.
In de VS werd in 2019 de Music Modernization Act van kracht, en in die wet werd geregeld dat het Mechanical Licensing Collective (MLC) als non-profit organisatie de bedragen die door royalties worden gegenereerd zou gaan verdelen. Deze MLC heeft nu
in een persbericht laten weten dat de royalties een historisch hoog bedrag hebben gegenereerd, het totaal staat op 424.384.787 dollar.

Apple betaalt het meest aan muziek-royalties in de VS
Voor de duidelijkheid: Amerikanen gebruik punten en komma’s waar wij komma’s en punten gebruiken, dus precies andersom. Het gaat hierboven dus om een totaalbedrag van ruim 424 miljoen dollar, zoals je hierboven ook al kon lezen.
Als je al deze bedragen met elkaar vergelijkt dan zie je al snel dat het Apple is die het meest hieraan heeft bijgedragen, met Spotify daar niet heel erg ver achter. Verder maakt het overduidelijk dat de rest allemaal veel kleinere spelers zijn, waarbij alleen Amazon en Google wat betreft de grootte nog de moeite van het vermelden waard zijn.
De gelden die het MLC ontvangt gaan vooral naar de schrijvers, componisten en muziek-uitgevers. Het zijn met name die laatsten die in de afgelopen periode vaak niet erg veel terug zagen voor hun werk.
#AppleMusic