Apple wil electronica in horlogebandjes verweven
31 augustus 2017 - 13:32   
geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/AppleWatch-icoon.jpg
Apple wil electronica in horlogebandjes verweven
Er doen al een tijdje geruchten de ronde dat Apple onder andere een glucosemeter in een bandje voor de Apple Watch ingebouwd zou hebben, en dat Tim Cook daar op een gegeven moment mee rond liep op de campus op Infinite Loop 1. Meer daarover in dit eerdere nieuwsbericht van MacFreak uit mei van dit jaar.

Of dat gerucht waar is weten we nog steeds niet, maar inmiddels is wel zeker dat er bij Apple gewerkt wordt aan het verweven van techniek in horlogebandjes voor de Apple Watch. Dat verweven mag je letterlijk nemen, wat de titel van de patentaanvraag hiervoor ook overduidelijk maakt: Three-Dimensional Fabric With Embedded Input-Output Devices.



In de afbeelding hieronder kan je duidelijk zien hoe Apple dit in gedachten heeft: electronica verweven met het materiaal van het horlogebandje. Dat geeft ook meteen het probleem aan, want hoe kan je dit oplossen in bandjes die niet geweven zijn?

http://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.ThreeDimensionalFabricWithEmbeddedInputOutputDevices-1.png
Apple wil electronica in horlogebandjes verweven

(klik op de afbeelding voor een grotere versie)

In het patent komen meerdere toepassingen voor deze verweven electronica aan bod. Onder andere schakelaars, knoppen, aanraakvlakken, microfoons, speakers, vibrerende oppervlaktes, camera's, status indicatoren en een heleboel verschillende sensoren.

Dit is trouwens niet het enige patent dat Apple hiervoor heeft gekregen, de andere patenten die op dit gebied verkregen werden heten Fabric With Embedded Electrical Components en Fabric sensing device. In die laatste gaat het niet om electronica die met materiaal verweven wordt, maar om materiaal dat zelf gevoelig is voor aanraking, zoals je hieronder kan zien.




Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.