
Bescherm jezelf nog beter met een VPN
Als je jouw data veilig wilt houden dan is een apart wachtwoord voor ieder account eigenlijk de eerste voorwaarde. Want de lijst van datalekken bij bedrijven en organisaties is enorm, zoals bijvoorbeeld
hier te zien. Door steeds andere wachtwoorden te gebruiken ben je daar in ieder geval niet kwetsbaar voor.
Als je voor ieder account een ander wachtwoord gebruikt dan heb je waarschijnlijk wel een wachtwoord-manager nodig, anders zie je al snel door de bomen het bos niet meer. Dat kan je doen met Apple’s Sleutelhanger, als je die in combinatie met iCloud gebruikt heb je ze beschikbaar op zowel je Mac als iDevices. Meer hierover, inclusief opties als 1Password, LastPass en Dashlane, komen allemaal voorbij in
dit artikel hier op MacFreak.

Bescherm jezelf nog beter met een VPN
Maar er zijn meer manieren om jouw data te onderscheppen, dat gebeurt vooral bij het gebruik van draadloze netwerken, met name Wifi. Dat kan zijn in openbare ruimtes, maar ook als je het standaard wachtwoord van een Wifi-router gebruikt is dat vaak makkelijk te kraken, waarna jouw data te onderscheppen en uit te lezen is.

Bescherm jezelf nog beter met een VPN
Als oplossing daarvoor kan het verstandig zijn om een
Virtueel Particulier Netwerk (VPN) te gebruiken, je data zal dan versleuteld verstuurd worden waardoor je jezelf een stuk beter beveiligt. Extra voordeel is dat je jouw privacy ook meteen een stuk beter beschermd, als je een VPN gebruikt is het veel moeilijker voor andere partijen om te zien wat jij op het web doet. Dat kan bijvoorbeeld interessant als je er zeker van wilt zijn dat overheden van landen waar vrijheid en democratie niet altijd de prioriteit hebben ook niet mee kunnen kijken.
Als je wilt weten welke VPN de beste is voor jou, op deze site kan je terecht om
meer daarover te vinden.
Maandelijks trekt MacFreak meer dan 75.000 bezoekers, die hier gemiddeld ruim 4 minuten zijn. Al deze mensen zijn te bereiken door onder andere sponsoring, advertenties of pagelinks; de mogelijkheden daarvoor zijn op deze pagina te vinden.