
‘Bij Apple denken ze dat over 10 jaar AR de iPhone vervangt’
De goed ingevoerde analist Ming-Chi Kuo
denkt dat Apple eind komend jaar de eigen Augmented Reality (AR) headset zal uitbrengen, en dat deze veel rekenkracht ‘aan boord’ zal hebben. De prestaties zouden op hetzelfde niveau liggen als van de M1-chip, daarvoor zouden twee chips gebruikt worden.
De rekenkracht zou het mogelijk maken dat de headset ‘standalone’ kan werken, daar zou dus geen iPhone voor nodig zijn. De eerste chip zou een power management unit (PMU) hebben met een design wat al bekend is van de M1-chips, waardoor Ming-Chi Kuo denkt dat de krachtigste chip het niveau van de M1-chip zou kunnen evenaren. De tweede zou de data van alle sensoren moeten verwerken, waardoor de eerste altijd op volle kracht kan blijven functioneren.

‘Bij Apple denken ze dat over 10 jaar AR de iPhone vervangt’
Die extra rekenkracht voor de sensoren is geen luxe, want deze headset zou veel meer sensoren krijgen dan een iPhone. Zo zouden er al alleen 6 tot 8 optische modules nodig zijn om te zorgen voor het doorgegeven van het AR beeld. iPhones hebben bijvoorbeeld 3 van deze modules, en de data daarvan hoeft niet constant bijgehouden te worden.
ToekomstMing-Chi Kuo had nog meer interessants te melden,
volgens hem denken ze bij Apple dat de iPhone nog ongeveer 10 jaar als platform zal bestaan, en daarna door AR vervangen zal worden.
Tegen die tijd verwachten ze bij Apple dat de markt voor AR brillen en dergelijke boven de miljard stuks zal uitkomen. Daarbij zal het onafhankelijk kunnen werken van groot belang zijn, anders zou het alleen een verlengstuk van een iPhone blijven.
#iPhone #AR