De iPhone 6s is nog steeds de snelste
8 maart 2016 - 11:21   
geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iPhone6s-en-6sPlus-icoon.jpg
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
We zijn een half jaar verder na de lancering van Apple's iPhone 6s en iPhone 6s Plus met de snelste mobiele processors op dat moment, en inmiddels zijn de Qualcomm Snapdragon 820 processor en de Samsung Exynos 8890 uit en lijkt het dus interessant om te kijken wie het snelst is.

Heeft de concurrentie Apple ingehaald, of was Apple's voorsprong te groot? In het geval van de Qualcomm Snapdragon 820 processor is die Apple voorbij, vooral wat betreft de grafische prestaties. Voor de Samsung Exynos 8890 is het nieuws minder goed, want zelf een half jaar later komt die wel in de buurt van Apple's A9 processor, maar haalt die nog steeds niet in.

http://www.antutu.com/static/attachment/articles/201603/02095608-content.png
De iPhone 6s is nog steeds de snelste


http://www.antutu.com/static/attachment/articles/201603/02095648-content.png
De iPhone 6s is nog steeds de snelste


De Qualcomm Snapdragon 820 processor is op dit moment bijvoorbeeld te vinden in de Samsung Galaxy S7, Letv MAX Pro, Mi5, LG G5 en de Sony Xperia X Performance. De enige smartphone met een Exynos 8890 processor is de Samsung Galaxy S7, die dus met twee verschillende processors op de markt is gebracht.

Maar hierboven zien we de resultaten van de benchmarks van AnTuTu. En hoewel die zeggen dat de uitkomst daarvan niet meer genept kan worden, zoals Samsung in het verleden deed, zien we toch liever testen die wat zeggen over het werkelijke gebruik. Daarom hieronder twee vergelijkende testen waarbij de Galaxy S7, Nexus 6P en de Moto X Pure vergeleken worden met de iPhone 6s Plus.

Het resultaat laat zien dat Apple nog steeds op het goede spoor is, zowel wat de snelheid van de processor betreft als de integratie en de optimalisatie van het besturingssysteem met de processor.









Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
8 maart 2016 - 16:05    reactie #1
geplaatst door: jackybe67
Wat mij opvalt is dat ondanks al de rekenkracht die de Samsung heeft, deze trager en trager word......Zo zie je maar weer dat specs niets zeggen.
iMac 27 inch i5 (thuis), iMac 21,5 inch (werk), iPhone 6 64 gb, Apple Watch
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
8 maart 2016 - 17:57    reactie #2
geplaatst door: odo
Ik dacht dat we de tijd van specs achter ons hadden gelaten?
De eerste reviews van de galaxy S7 liegen er niet om. Een zeer geduchte concurrent voor de iPhone. Ook het scherm heeft zich bij DisplayMate al op de eerste plaats genesteld.
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
8 maart 2016 - 19:58    reactie #3
geplaatst door: KrizZaY
Allé, snelle telefoons om snel mee te kunnen bellen. Als ze nu eens een snelle computer zouden maken waar we snel mee kunnen werken, zou mooi zijn.
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
8 maart 2016 - 23:07    reactie #4
geplaatst door: anraadts
@ odo: games en de toekomst van het platform?

Zomaar twee willekeurige dingen die bij me opkomen.
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
10 maart 2016 - 23:49    reactie #5
geplaatst door: GeorgeM
@ KrizZaY: smartphones zijn volgens jou alleen om te bellen?  :wacko:
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
11 maart 2016 - 14:07    reactie #6
geplaatst door: Doctor Apple
Er komen weer interessante tijden aan wat mij betreft ... De concurrentie heeft een flinke schop gekregen van Apple afgelopen jaren en je ziet dat men nu aan het ontwikkelen geslagen is ... Men probeert weer nieuwe concepten en je ziet flinke verbeteringen in de soft- en hardware.

Is het dan allemaal perfect? Nee.

Maar het zou wat naief zijn om te stellen dat het allemaal kommer en kwel is. Daarnaast denk ik dat het ons lieve Apple weer wat wakker kan schudden.

Er zijn bepaalde features die ik niet onaardig vind bij bijvoorbeeld de te verwachten Hewlett Packard Elite X3 en de nieuwe generatie Android telefoons. Om even te beperken op het Android platform:

Netwerkconnectiviteit bijvoorbeeld. De nieuwe Snapdragon 820 processor biedt ondersteuning voor 802.11ac en 802.11ad (extra band op de 60gHz en nog wat kleine toevoegingen op 802.11ac), LTE-U, snelle LTE (categorie 12 is 600 megabit down en 150 megabit up) en nog wat zaken.

Ook zou ik het fijn vinden als Apple wat meer investeert in Audio. Ik heb best wat apparaten mogen gebruiken in mijn leven en ik moet zeggen dat de mobiele telefoons van Sony toch verslavend werken: de geluidskwaliteit is gewoon goed. Zeker in combinatie met gewone hoofdtelefoon, maar zodra je een HD Audio hoofdtelefoon erop aansluit ... ik hoor het verschil zeker. De processor kan geluid op 192khz en 24bits bewerken maar ook in die kwaliteit afspelen. Ook zitten er wat effecten op de DSP, zoals 'vroegah op de versterkers', zoals extra bass en ruimtelijke effecten (galm). Sommigen matig, anderen bijzonder goed. Dezelfde koptelefoon in een iPhone 6s met hetzelfde muziekstuk brengt niet de verwachte glimlach op het gezicht ... Helaas

Als het gaat om video-verwerking geldt hetzelfde, moderne processoren van Qualcomm (zoals de 820) bieden bijzonder uitgebreide video- en foto-bewerking functies. Zo kan de 820 drie camera's tegelijk bedienen en van drie camera's de gegevens stroom tegelijk verwerken. Ook kunnen de 'kanalen' als het ware aan elkaar gekoppeld worden. Dus kun je in plaats van een 25 megapixel camera, twee kanalen koppelen en daarmee dus een 50 megapixel camera aansturen. Opnamen op 25 megapixel kunnen met 30 frames per seconde worden gemaakt. Een 4K afbeelding staat ongeveer gelijk aan 8,5 megapixel. Voor de beeldverwerking wordt met een 14bits breedte gewerkt. Video kan worden geschoten op 10bit en in een beperkt aantal gevallen op 14bit.

Is de Apple iPhone 6(s) nu dan opeens slecht? Zeker niet. Zoals eerder gesteld. Maar ... het is het samenspel van hard- en software en het gebruik van prima componenten dat de telefoon zich nog prima kan meten met de rest.

Maar dat wil niet zeggen dat Apple niet voor de nodige uitdagingen staat. Je ziet de nodige ontwikkelingen bij 'de tegenpartij' en Android wordt zeker met het jaar beter ... Ook Windows 10 ...

Het is weer eens tijd voor een 'turbo boost', 'nitro boost' of een keynote met een 'wauw factor' waarmee de concurrentie weer wat jaren wat te doen heeft ...

Ik ben dan ook erg benieuwd naar de iPhone 7. Er zijn heel wat geruchten en mogelijk wat te doen over te verwachten beslissingen (zoals het weglaten van de 3,5 headphone jack).

Het bied mooie kansen om op domeinen waar Apple achter loopt om die in een keer weg te poetsen. Te denken valt bijvoorbeeld aan een waterdicht toestel of verbeterde audio-kwaliteit.

Want een van de dingen waar ik nog steeds niet bij kan is ... mono-geluid via de speakers ... Als je een goede soundtrack aanzet op je iPhone en deze ook aanzet op een Androidphone, zoals de Sony met Stereo Speakers ... Dan denk ik bij mezelf ... Houden ze gewoon niet van muziek in Cupertino?  :crazy:

Nah, komende weken zullen we het zien. De A9 scoort nog prima, maar de 820 is wel heel dicht op de huid gekropen ...

Durf te denken!
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
11 maart 2016 - 15:37    reactie #7
geplaatst door: jackybe67
Wat ik aan Apple niet begrijp is dat ze voor al hun topproducten toch redelijk wat hardware beperkingen hebben. De nieuwe Apple TV die geen 4K ondersteund en toch beweerd men dat dit apparaat de toekomst van tv is. Beeldstabilisatie op de Plus maar niet op de gewone 6S, terwijl je toch voor de 2 de hoofdprijs betaald, enz...

Heb nu de 6 en wil graag de 7 Plus, onder voorbehoud dat de prijzen een beetje binnen het normale vallen en er een  standaard van 32 gb komt, zodat ik weer niet naar 64 gb moet gaan.

Ach, we zien wel.
iMac 27 inch i5 (thuis), iMac 21,5 inch (werk), iPhone 6 64 gb, Apple Watch
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
11 maart 2016 - 15:39    reactie #8
geplaatst door: jackybe67
Doktor,

we gaan toch de 820 moeten vergelijken met de A10 die gaat uitkomen en daaruit zal blijken dat deze toch zijn voorsprong gaat behouden.
iMac 27 inch i5 (thuis), iMac 21,5 inch (werk), iPhone 6 64 gb, Apple Watch
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
12 maart 2016 - 14:29    reactie #9
geplaatst door: Toyoda
Eén van de dingen waar ik niet bij kan... muziek luisteren via de speaker van je telefoon... Al duw je daar een hele surround set aan speakers in dan trekt het nog nergens op.
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
14 maart 2016 - 10:41    reactie #10
geplaatst door: Doctor Apple
Alles in het Perspectief. Natuurlijk klinken normale luidsprekers stukken beter. Maar onderweg (mobiel gebruik) wil het oor ook wat. Zelfs Netflix kijken op een telefoon met stereo luidsprekers geeft een wat betere ervaring dan alleen het geluid links of rechts van je.

En de ondersteuning voor surround en HD audio is vooral op externe apparaten van toepassing. Via BT, USB of 3,5mm audiojack wordt heel behoorlijk geluid ten gehore gebracht. Zeker in combinatie met HD audio geluidsopnamen. Ik heb een paar opnamen gekocht op zo'n hoge kwaliteit (jazz en klassiek) en de korte omschrijving: wauw...

Op de hifi speakers klinkt het geweldig, maar op de koptelefoon eigenlijk nog beter. Speel je dezelfde track af op een iPhone, dan klinkt het 'okay'. Lees: goed maar niets bijzonders.
Durf te denken!
De iPhone 6s is nog steeds de snelste
14 maart 2016 - 14:32    reactie #11
geplaatst door: GeorgeM
Citaat
Doctor Apple om 10:41, 14-03-2016
Op de hifi speakers klinkt het geweldig, maar op de koptelefoon eigenlijk nog beter. Speel je dezelfde track af op een iPhone, dan klinkt het 'okay'. Lees: goed maar niets bijzonders.

Wat bedoel je met "Speel je dezelfde track af op een iPhone". Bedoel je hier ook via de ingebouwde speakers?