
Europese Mac Pro’s blijken uit China te komen
Een kleine maand geleden kon je
hier lezen dat Apple CEO Tim Cook president Trump had ontvangen in Austin, Texas, de plek waar de Mac Pro’s geassembleerd worden. Voor Trump een moment voor public relations, waarbij de suggestie gewekt werd dat alle Mac Pro’s daar vandaan komen.
Maar het lijkt er op dat die alleen maar voor de Amerikaanse markt bedoeld zijn, waarschijnlijk met de tarieven van de handelsoorlog in het achterhoofd. Want bij een machine als de Mac Pro tikt iedere procent extra natuurlijk stevig aan. Bij de Franse blog MacGeneration hebben ze inmiddels hun eerste Mac Pro binnen, en daar hebben ze een paar foto’s van
geplaatst. En daar is te zien dat hun model helemaal niet in de VS is geassembleerd, maar in China.

Europese Mac Pro’s blijken uit China te komen
Het lijkt er dan ook dik in te zitten dat alle Mac Pro’s bij ons van de assemblagelijn in China zullen komen, en die uit Austin, Texas alleen maar voor de Amerikaanse markt bedoeld zijn. De kans dat er kwaliteitsverschil in zal zitten lijkt klein, Apple houdt over het algemeen nog altijd prima regie over de kwaliteit die geleverd wordt.