geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/IceBlock-app-icoon.jpg
Populairste app in de App Store zegt veel over situatie in de VS
Als je het algemene politieke nieuws volgt dan weet je waarschijnlijk al dat in de VS de huidige aanpak van vreemdelingen vooral bedoeld is om zoveel mogelijk afschrik te wekken. Daarom worden zoveel mogelijk mensen zonder de juiste papieren gearresteerd en gedeporteerd.

Inmiddels is er zelfs een zogenaamd Alligator Alcatraz en de arrestaties van U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) gebeuren door gemaskerde agenten.


Voor ontwikkelaar Joshua Aaron reden om zijn app ICEBlock te maken, want volgens hem doet de huidige situatie veel te veel denken aan het Duitsland van de jaren dertig:

Citaat
“When I saw what was happening in this country, I wanted to do something to fight back,” Aaron told CNN, adding that the deportation efforts feel, to him, reminiscent of Nazi Germany. “We’re literally watching history repeat itself.”

ICEBlock is designed to be an “early warning system” for users when ICE is operating nearby, Aaron said. Users can add a pin on a map showing where they spotted agents — along with optional notes, like what officers were wearing or what kind of car they were driving. Other users within a five-mile radius will then receive a push alert notifying them of the sighting.
De minister voor binnenlandse veiligheid Kristi Noem heeft het al gehad over het vervolgen van CNN omdat het over deze app heeft bericht:

Citaat
We’re working with the Department of Justice to see if we can prosecute them for that, because what they’re doing is actively encouraging people to avoid law enforcement activities, operations and we’re going to actually go after them and prosecute them.
En de minister van justitie Pam Bondi heeft op Fox TV ontwikkelaar Joshua Aaron al bedreigd met de woorden: “We are looking at him, and he better watch out.”

Ondertussen heeft al deze aandacht natuurlijk voor exact het tegenovergestelde gezorgd: ICEBlock staat op dit moment op nummer één in de App Store in de VS, boven apps als X en Instagram.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: Jurriaan
De wijsheid van diegene die op Trump hebben gestemd rijkt ontzettend ver. Jammer voor de 95% die niet van Trumps beleid profiteren, blijft over diegene met geld die Trump fantastisch vinden.
Al met al gaat dit helemaal goed komen, want let op de mid terms kunnen wel eens uitgesteld worden....
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
geplaatst door: GeorgeM
Tja, die agenten van ICE opereren met maskers op en weigeren zich vaak te identificeren, zo'n aanpak vraagt dan ook bijna om zo'n app (ik vrees trouwens het ergste voor Joshua Aaron, die zal wel moeten onderduiken).

Door die aanpak (met maskers en zonder identificatie) heeft ook al mensen op ideeën gebracht.
geplaatst door: orange
Het is echt wild west daar op het moment. En we hebben het topje van de ijsberg nog maar gezien.

... Jammer voor de 95% die niet van Trumps beleid profiteren, blijft over diegene met geld die Trump fantastisch vinden...
Nou, de meeste mensen met heel veel geld in Amerika zijn ondertussen wel terug gekomen op hun 'wat is Trump fantastisch'.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
geplaatst door: JPZ
Handig, even die app downloaden en gebruiken, en je loopt alleen in de supermarkt.
Lijkt mij nogal simpel voor kwaadwillenden om valse meldingen te doen.
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
geplaatst door: anraadts
Door die aanpak (met maskers en zonder identificatie) heeft ook al mensen op ideeën gebracht.
Gaat lekker daar in de VS!  :blink:
geplaatst door: doctor_apple
Toch zou ik me, zeker als Europeaan, niet al te veel de hemel inprijzen hoe goed we het doen. In landen als Italië, Polen, Duitsland en ook in Zweden zijn er steeds meer burgerwachten ...

... en die gedragen zich na lange na niet altijd correct ...

Verder is het volgens mij Duidelijk dat Schengen op z'n retour is ... Als je er over nadenkt: pak de auto van België, rijdt naar Nederland, kom je een grenspost tegen met controle. Ga je vervolgens uit Nederland naar Duitsland: wordt je wederom gecontroleerd. Rijdt je vervolgens uit Duitsland naar Polen, dan wordt je wederom aan de grens gecontroleerd. Niet alleen dat, der zijn weer de oudewetse files voor de grenzen en ... burgerwachten die niet overal even redelijk zijn of zitten te wachten op "jouw context".

Als ik me kan herinneren, begon het ook eerst met burgerwachten in de VS, daarop het bouwen van een hek, verdere radicalisering alwaar ook buitenlanders (grappig genoeg) zoals Latino's zich geregeld uitspraken voor Trump en tegen migratie. Sommigen van hun 1e generatie nieuwkomers, Green Card bezitters.

Ook hier zie ik een zekere analogie. Ik heb de nodige 2e WO beschrijvingen gevonden alwaar zelfs Joodse burgers soms stemden voor de NSDAP, ergens in de hoop om vervolging te voorkomen.

Vervelende situatie die, naarmate de tijd vordert, volgens mij niet overwaait, maar enkel als een vieze puist tot ontploffing moet komen wil je er weer snel vanaf komen. Oftewel, het zou best eens nog wat heter in de wereldpolitiek kunnen geraken.

Het vervelende alleen van Apple App Store opzet is dat het blijk heeft gegeven dergelijke inspanningen in China, Rusland, India de kop in te drukken. Ben benieuwd te zien of ze ditmaal zich anders zullen opstellen.


geplaatst door: puk1980
Verder is het volgens mij duidelijk dat Schengen op z'n retour is ...

Niet alleen dat, der zijn weer de oudewetse files voor de grenzen en ...
Files? Controle? Ik kom regelmatig in België en Duitsland, geen controle gezien de laatste tig jaar.
geplaatst door: JPZ
Duitsland controleert wel degelijk, bijna dagelijks file op de A12.
Symboolpolitiek overigens, want elders kan je zo door rijden.
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
geplaatst door: orange
Files? Controle? Ik kom regelmatig in België en Duitsland, geen controle gezien de laatste tig jaar.
Vrij regelmatig komen de controles langs in de filemeldingen op de radio.

Persoonlijk heb ik er ook nog geen last van gehad, maar dat kan liggen aan de grensovergang die je pakt denk ik(?)
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
geplaatst door: Franky2002
Ja inderdaad. Er zijn zo'n '800 +' grensovergangen met Duitsland, van snelwegen tot zandweggetjes. Daar staan echt niet allemaal douaniers. Ook niet aan de gewoon geasfalteerde N-wegen. Als je als illegaal nog betrapt wordt ben je wel een beetje dom.