
De volgende iPad en iPad mini worden allebei een stuk sneller
De laatste keer dat Apple de ‘gewone’ iPad een update gaf was in oktober 2022 en in september van het jaar daarvoor was de iPad mini aan de beurt. De goedkoopste iPad gaat sindsdien met een A14 Bionic chip door het leven, de iPad mini heeft een snellere A15 Bionic aan boord.
Inmiddels weten we dat de nieuwe versies van deze iPads een aardig stukje sneller zullen zijn, we weten alleen nog niet precies wanneer ze zullen uitkomen.
https://x.com/aaronp613/status/1808680380129595896Hieronder de lijst van de iPads die Apple in de planning heeft staan, met daaronder de duiding daarvan.
- iPad15,7 - A16 11th Gen iPad Wi-Fi
- iPad15,8 - A16 11th Gen iPad Cellular
- iPad16,1 - A17 iPad mini 7th Gen Wi-Fi
- iPad16,2 - A17 iPad mini 7th Gen Cellular
- iPad17,1 - M5 11-inch Pro Wi-Fi
- iPad17,2 - M5 11-inch Pro Cellular
- iPad17,3 - M5 13-inch Pro Wi-Fi
- iPad17,4 - M5 13-inch Pro Cellular
In dit lijstje kunnen we zien dat de 11e generatie iPad van een A16 chip voorzien zal gaan worden, de iPad mini zou van de A15 in één keer naar een A17 gaan. Let op, deze codes laten Apple’s plannen nu zien, maar zijn geen garantie dat dit ook allemaal precies zo zal zijn.
Daarbij hangt veel af van het tijdstip waarop de nieuwe iPads uitgebracht worden, hoe later dat wordt hoe groter de kans dat voor een nog snellere chip gekozen wordt. Nu worden de nieuwe iPad en iPad mini in ieder geval op zijn vroegst eind van dit jaar verwacht.