‘Dear Apple’
vandaag 08:53   
geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/AppleWatchSeries11-icoon.jpg
‘Dear Apple’
Van tijd tot tijd laat Apple tijdens de presentatie van allerlei nieuws ook een video zien van mensen die vertellen hoe de Apple Watch hun leven gered heeft. Dat was afgelopen week tijdens het ‘Awe Dropping’-event ook het geval, en er kwamen weer een aantal indrukwekkende voorbeelden voorbij.

Zoals mensen waarbij onderliggende medische problemen ontdekt werden, of die dankzij bijvoorbeeld SOS-noodmelding of ongelukdetectie nog in leven zijn.


Dit soort verhalen komen natuurlijk uit de hele wereld, in de video hierboven zijn dan ook voorbeelden te zien uit bijvoorbeeld Canada, Japan en de VS.

Wil je meer lezen over de mogelijkheden die een Apple Watch biedt op dit gebied, op deze pagina vind je meer over SOS-noodmelding en hier vind je alles dat Apple ons vertelt over ongelukdetectie.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
‘Dear Apple’
vandaag 09:29    reactie #1
geplaatst door: Ger Nijkamp
Als je jezelf puur op smartwatches richt, lijkt dit wellicht een unieke feature, maar mijn Garmin Fenix doet exact ditzelfde. Ook automatisch in combinatie met vallen, hartproblemen etc. naar nooddiensten en/of opgegeven contacten.

Het is mij allang duidelijk dat Apple deze Watch Ultra voornamelijk in de markt heeft gezet puur om (het erg populaire) Garmin de commerciële pas af te snijden. Tot dusver slaat Apple in mijn beleving echter op één essentieel aspect de plank mis: ze implementeren losse technische sport- en buitensport kunstjes, maar zonder échte focus op de daadwerkelijke toepassing en gebruiksgedrag in de praktijk vanuit het perspectief van de sporter. Daardoor blijft instellen en het gebruik hangen in veel teveel gedoe  tijdens het sporten.

Ook de reden dat je vrijwel nergens een topsporter met een Apple Watch over een finish ziet komen, want Garmin maar ook bijvoorbeeld Polar en Suuntu beheersen die kunstjes veel beter.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
‘Dear Apple’
vandaag 10:05    reactie #2
geplaatst door: bacon
Ik heb het vaker gezegd. Ik word een beetje wee van dit soort "Dank zij" borstklopperij.
"De wereld gaat aan vlijt ten onder" 1956 (!!) Boektitel Max Dendermonde
‘Dear Apple’
vandaag 10:56    reactie #3
geplaatst door: GeorgeM
Ik zag dit nieuwsbericht vanochtend verschijnen en zat te wachten op bacon (die hier wee van wordt) en Ger (die al een tijd ditzelfde punt maakt).

En ik werd niet teleurgesteld. ;)  :happy:
‘Dear Apple’
vandaag 11:06    reactie #4
geplaatst door: bacon
@GeorgeM, zelfs met het mes op de keel, zou ik absoluut niet weten wat jij ooit te berde hebt gebracht, laat staan dat ik jouw reacties zou kunnen voorspellen  :smile:
"De wereld gaat aan vlijt ten onder" 1956 (!!) Boektitel Max Dendermonde
‘Dear Apple’
vandaag 11:13    reactie #5
geplaatst door: Flix
Garmin…
Ik heb het hier al eens genoemd, maar door verbazing en frustratie wil ik het nog wel een keer noemen na de lofzang van Ger: ooit een Garmin Swim gebruikt om mijn zwemslagen te meten, en hij bakte er niks van. Terwijl elke AW dat moeiteloos doet. Ik heb het hier over een Garmin Swim hè?!

En dan wil ik helemaal niet hebben over hun
navigatie devices: ongebruiksvriendelijk lijkt het uitgangspunt van de ontwerper.
‘Dear Apple’
vandaag 11:18    reactie #6
geplaatst door: Jurriaan
@Flix: Eens.

Maar goed is ook een herhaling. Garmin sponsort natuurlijk menig topsporter en daar loopt menig consument braaf achter aan.

(Nee ik heb geen Apple Watch. Batterijduur is te kort en een horloge hoort rond te zijn)
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|
‘Dear Apple’
vandaag 11:31    reactie #7
geplaatst door: ouwemac
En ik werd niet teleurgesteld. ;)  :happy:
Fijn toch die zekerheidjes in deze onvoorspelbare wereld.  :happy:
De manier waarop we communiceren bepaalt voor een groot deel hoe we denken en handelen.
Thank you for your Attention to this matter
‘Dear Apple’
vandaag 11:42    reactie #8
geplaatst door: GeorgeM
@ouwemac: zeker!  :happy: