geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/FolderQuickLook-icoon.jpg
Tip: kijk in folders en gecomprimeerde bestanden met Folder Quick Look
Sinds Apple in 2007 in Mac OS X 10.5 Leopard voor het eerst Snelle weergave (Quick Look) introduceerde overkomt het me van tijd tot tijd dat ik een folder selecteer en op de spatiebalk druk, de gewoonte zit er zó in bij bestanden dat het daarbij vanzelf ook gebeurt. Maar jammer genoeg werkt dat niet.

Gelukkig werkt dat wel als het de nieuwe gratis app Folder Quick Look installeert, en dat werkt dan zowel bij folders als met gecomprimeerde bestanden.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.FolderQuickLookSystemPreferences.jpg
Tip: kijk in folders en gecomprimeerde bestanden met Folder Quick Look

klik of tap voor grotere versies

Gecomprimeerde bestanden zijn bijvoorbeeld .zip-bestanden, .RAR-bestanden etc. En ook in die gevallen is zo'n bestand selecteren en één keer op de spatiebalk drukken voldoende om de inhoud te zien.

De app installeert twee extensies, zoals je in de schermafbeelding bovenaan kunt zien, en maakt eenmalig contact via het internet om te verifiëren dat alles correct geïnstalleerd is. Verder hoef je er dus niets voor te betalen en worden er geen gegevens verzameld.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.AppStoreErWordenGeenGegevensVerzameld.jpg
Tip: kijk in folders en gecomprimeerde bestanden met Folder Quick Look


Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: bacon
Dank! Het werkt uitstekend om de inhoud van een .zip bestand in één oogopslag te zien. Maar bij een .dmg-bestand werkt het niet. Is een .dmg dan niet een gecomprimeerd bestand? :smile:
Bewerkt: vandaag 11:00 door bacon
"De wereld gaat aan vlijt ten onder" 1956 (!!) Boektitel Max Dendermonde
geplaatst door: Jakko W
Een DMG kán gecomprimeerd zijn, maar het is niet zomaar een eenvoudig archiefbestand waarin meerdere bestanden achter elkaar geplakt zijn: het is een bestand met daarin een volledig bestandssysteem waar dan weer andere bestanden op staan. Dat maakt het veel moeilijker om even snel weer te geven wat erin staat, want een bestandssysteem moet eerst aan de computer gekoppeld worden voordat het toegankelijk is. Daartegenover hoeft een extensie als deze voor een zipbestand alleen maar de inhoudsopgave in het bestand te bekijken.
geplaatst door: bacon
Weer wat geleerd!
"De wereld gaat aan vlijt ten onder" 1956 (!!) Boektitel Max Dendermonde
geplaatst door: Seagram
Handig.
Misschien weer eens tijd voor update voor handige app die nog een toevoeging hebben voor MacOS 26?