Edge is zeker wat ... Niet alles bracht direct een grote glimlach op het gezicht.
Maar op Windows is het zeker de defacto browser geworden hier. Waarom? Super-snel en efficient. Gewoon no-nonsense. Veel features, compatible met de meeste Chrome plugins en toch klein en efficient.
In geen enkel opzicht te vergelijken met het oude Internet Explorer of de oude Edge (op basis van Internet Explorer).
Enige tijd terug ook begonnen met Edge op Linux, maar daaarover was ik wat minder enthousiast. Traag, treurig en drama's ... Tot eigenlijk ongeveer een paar maanden terug ik het toch weer eens ging proberen. Grote sprongen voorwaarts waren er te bespeuren.
Twee weken terug nog een keer geprobeerd en voor de eerste keer (op Linux) had ik zoiets van: okay ... Dit begint nu echt fijntjes te worden.
Daarnaast biedt Microsoft ontegenzeggelijk veel features en cloud-oplossingen. Het mooiste vind ik eigenlijk dat als ik Office 365 gebruik ik echt steeds meer het gevoel heb dat het geen bal meer uitmaakt of ik op Mac, Windows of Linux werk. En dat vind ik knap. Ook knap dat een oudgediende en voormalig IT-dictator Microsoft veel opener is geworden inzake ondersteuningen voor OS'en.
Android, iOS, macOS, Windows, Linux? Niet alle toepassingen, dat is zeker waar. Maar er zijn toch best wel wat oplossingen cross platform beschikbaar.
En Edge? Ben nu aan het testen op Android en van het weekend eens safari de nek om draaien op macOS Monterey en Edge installeren.
Mijn liefde voor Safari is echt volledig bekoeld. Wat een b-a-g-g-e-r programma is dat geworden zeg. Gadverdamme. Als ik weer eens achter m'n Mac zit, dan is dat een van de programma's die dus niet een glimlach op het gezicht brengt.
Ook niet op iOS overigens, maar goed, daar is praktisch geen keus. Behalve een schil bovenop Safari oneerbiedig gezegd.
Hoe dan ook, Edge? Niets mis mee. Sterker nog onderstaande features vind ik echt cool en gebruik ik veel als ik de kinderen iets moet bijbrengen mbt wiskunde of taal:
Grammartools - superhandig
Math Solver - mega instrument ... Zeker om kinderen te helpen met wiskunde ...
en ... collections ... aanvankelijk dacht ik: toch niet weer een manier voor favorieten, maar nee ... Dit is echt handig, omdat het niet alleen pagina's betreft, maar ook andere "snippets".
MacOS is energie zuinig, althans dat is mijn ervaring. Maar zodra ik Chrome gebruik, dan is het tranen met tuiten ... Notebook meestal snel leek.
Op Windows is dat ongeveer hetzelfde. Behalve de debiele omvang van ruim een halve GIGABYTE voor een webbrowser, is Chrome verworden tot een energieslurper, dataslurper, privacy-treurnis.
Safari heeft weinig last van Privacy issues, maar ook Safari begint toch echt te verworden tot een energieslurper ... Maar goed, efficiency is al enige tijd niet meer het sleutelbegrip bij Apple. macOS 12 vs Windows 11 is na enige update rondes: 17 GB aan OS + updates voor de Apple hier (vanaf clean install), 5.8 GB aan OS + updates voor Windows 11 (clean install)
En de GUI van Safari ... Ik weet het niet ... Het was ooit goed, is het niet meer ... Dat is de korte variant.
Maar wennen? Dat is het zeker geweest ... Eerlijk is eerlijk ... Nu? Gewoon ... Edge ... Who cares ... Normaal ... Oh jee, Safari ... Waar zat dat ook alweer ...
Dus dat het groeit in populariteit ? Vind ik niet gek. Voor de verandering een heel redelijk product van het andere kamp ... Verassend na 30 jaar misaire met internet explorer en hun rare strategie. Of het een blijvertje is ... Tijd zal het ons leren
