geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iOS17-icoon.jpg
Een nieuwe versie van iPadOS 17.5.1 voor de iPad 10 staat klaar
Heb je de tiende generatie van de ‘gewone’ iPad, dan heeft Apple een speciale versie van iPadOS 17.5.1 voor je klaar staan, welke alleen voor dit model bedoeld is. Mocht je twijfelen welke iPad je hebt, dit is het model dat Apple in oktober 2022 uitbracht.

Is dat nog niet voldoende, op deze pagina van Apple Support vind je de uitleg hoe je jouw iPad kan identificeren.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPadIdentificerenSerienummer.jpg
Een nieuwe versie van iPadOS 17.5.1 voor de iPad 10 staat klaar

klik of tap voor een grotere versie

Nu lijkt deze versie zich alleen nog maar te presenteren via de Finder of iTunes, maar waarschijnlijk zal dit binnenkort ook wel draadloos beschikbaar komen. Het is nog niet duidelijk of deze update ook aangeboden wordt als je iPadOS 17.5.1 al eerder geïnstalleerd hebt, of dat deze nieuwe versie alleen beschikbaar is voor mensen die dat tot nut toe nog niet gedaan hadden.

Voor de volledigheid, de eerdere versie van iPadOS voor deze iPad had versienummer 21F90, bij de nieuwe versie is dat 21F91.

Installatie van een iOS of iPadOS update

Een update van iOS installeren gaat natuurlijk het best als je goed voorbereid bent, hoe je dat doet vind je op deze pagina. Het installeren zelf van deze update gaat hetzelfde als altijd in iOS: je gaat naar Instellingen → Algemeen → Software-update.

Let op dat je systeemupdates alleen maar installeert als je een goede backup hebt. Voor een iDevice kan je dat ook lokaal doen, door deze te verbinden met je Mac, door iTunes te starten, waarna jouw iDevice linksboven als icoontje zou moeten verschijnen, zoals je hieronder kan zien.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPhone-In-iTunes.png
Een nieuwe versie van iPadOS 17.5.1 voor de iPad 10 staat klaar


Heb je macOS 10.15 Catalina of later op je Mac staan, dan vind je jouw iDevice niet in iTunes (dat bestaat daarin helemaal niet meer) maar in de Finder in de Navigatiekolom die je aan de linkerkant van ieder Finder-venster vindt. Het proces is verder exact hetzelfde.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPhoneFinderCatalina.jpg
Een nieuwe versie van iPadOS 17.5.1 voor de iPad 10 staat klaar


Daarna kan je een lokale backup maken door te kiezen voor "Deze computer". Eventueel kan je daar ook kiezen om de kopie van je iDevice te versleutelen (Apple noemt dit coderen). Het voordeel van de keuze voor een versleutelde kopie is dat bij die optie echt alles wordt meegenomen, dus ook bewaarde wachtwoorden voor accounts en dergelijke.

Let op bij het kiezen voor die laatste optie dat je het wachtwoord wat je daarvoor gebruikt makkelijk kan onthouden, want je zal het waarschijnlijk maar zelden of nooit gebruiken.

Meer informatie over het maken van backups van iDevices, zowel in iCloud als iTunes, is hier te vinden. Daar vind je ook links naar artikelen over hoe je een reservekopie kan terugzetten, het vinden van hulp bij iCloud-reservekopieën of iTunes-reservekopieën, en het beheren van reservekopieën.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iTunes-Lokale-Backup.png
Een nieuwe versie van iPadOS 17.5.1 voor de iPad 10 staat klaar




Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.