geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iMessages-icoon.jpg
Berichten-app is enorm succes onder tieners in de VS
In de afgelopen periode was een gestage groei te zien in het aantal gebruikers van WhatsApp. Dat waren er in februari van het vorig jaar één miljard, inmiddels zouden er 1,3 miljard mensen van deze app gebruik maken.

Maar ondertussen groeit het gebruik van Apple's Berichten-app ook enorm, met name in de VS. Daar liggen de percentages van teenagers met een iPhone ongelofelijk hoog. In het voorjaar van 2016 was dat 69 procent, dit voorjaar al 76 procent en maar liefst 81 procent verwacht dat hun volgende telefoon een iPhone zal zijn.



Dat verklaart ook meteen waarom Apple bij de presentatie van iOS 10 zoveel aandacht besteedde aan de App Store voor de Berichten-app en de stickers daarin, en ook waarom er een commercial waarin diezelfde stickers centraal staan in maart van dit jaar werd uitgebracht.

Dat zoveel teenagers een iPhone hebben betekent ook dat WhatsApp helemaal niet aantrekkelijk is, de voornaamste kracht daarvan is nu eenmaal dat het zowel op iOS als Android werkt. Dat komen we daar dan ook helemaal niet tegen in de lijstjes van meest gebruikte apps voor sociale netwerken. Facebook, Instagram Snapchat, Messenger en Twitter zijn daar Apple's concurrenten.





In dit artikel van Giuseppe Stuto kan je er veel meer over lezen.

Bovenstaande percentages mogen goed nieuws zijn voor Apple, de enorme nadruk op sociale media hebben ondertussen erg veel negatieve effecten op diezelfde teenagers. Meer daarover is te vinden in dit artikel van Jean M. Twenge, de schrijfster van het boek "iGen: Why Today’s Super-Connected Kids Are Growing Up Less Rebellious, More Tolerant, Less Happy - and Completely Unprepared for Adulthood - and What That Means for the Rest of Us."


Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.