
Apple Watch kan waarschijnlijk ook mensen met sikkelcelziekte helpen
Sikkelcelziekte of Sikkelcelanemie is een erfelijke ziekte van het bloed waarbij in de rode bloedcellen het zuurstoftransporteiwit hemoglobine veranderd is. Door deze afwijking kunnen sikkelcellen minder goed zuurstof transporteren en worden sneller afgebroken dan gezonde rode bloedcellen.
Onderzoekers van het Duke University SCD Day Hospital hebben nu
in een onderzoek aangetoond dat bij patiënten die een Apple Watch Series 3 droegen waarmee hun hartslag werd geregistreerd de (mogelijk erg pijnlijke) vaso-occlusieve crises (VOC) beter voorspeld konden worden. De onderzoekers willen hier nu nog meer machine learning op loslaten, om te zien of het voorspellen nog verder verbeterd kan worden.

Apple Watch kan waarschijnlijk ook mensen met sikkelcelziekte helpen
Ze geloven dat op deze manier, met relatief lage kosten, VOC’s beter voorspeld en behandeld kunnen worden.
In Nederland zijn er ongeveer 800 sikkelcelpatiënten bekend, de eerste klachten kunnen al ontstaan bij baby’s van maar 4 maanden oud. De ziekte komt evenveel voor bij mannen als bij vrouwen. Uitgebreide informatie over deze ziekte is bijvoorbeeld te vinden op
deze pagina van gezondheid.be.

Apple Watch kan waarschijnlijk ook mensen met sikkelcelziekte helpen
#AppleWatch