
Gaat Apple helpen om naar Android over te stappen? (Upd.)
Apple lanceerde een tijd geleden de
Move to iOS-app in Google Play waarmee gebruikers hun data kunnen overzetten van Android naar iOS. De motivatie voor het maken van deze app is niet moeilijk te begrijpen, het is natuurlijk in Apple's belang als er nog meer mensen de overstap van Android naar iOS maken.
Maar
volgens The Telegraph zouden providers nu druk op Apple zetten om ook een app te maken die het tegengestelde doet, dus een app in de iOS App Store waarmee je makkelijk kan overstappen van iOS naar Android.
Het lijkt aannemelijk dat dit nieuws uit de VS komt, maar The Telegraph vertelt ons alleen maar dat de bron een "senior industry source" is. Want in de VS is het marktaandeel van de
iPhone waarschijnlijk het hoogste van alle landen ter wereld. En in 2015 nam dat aandeel
nog verder toe, zoals je in de grafiek hieronder ook kan zien.

Gaat Apple helpen om naar Android over te stappen? (Upd.)
Als het inderdaad waar is dat de telecom providers hiervoor druk op Apple uitoefenen, dan is het nog maar de vraag of Apple hierop in zou gaan. Het ontwikkelen van zo'n app zou niet passen in de cultuur van Apple, en mogelijk de eerste keer ooit zijn dat er bij Apple zoiets ontwikkeld zou worden.
De kans lijkt dan ook niet heel erg groot dat dit gaat gebeuren, vanuit Apple kwam er in ieder geval geen commentaar: "Apple did not respond to requests for comment." Het lijkt ook vreemd om dit aan Apple te vragen, zou het niet logischer zijn als Google hier een iOS-app voor zou ontwikkelen?
En als we het dan toch over commentaar hebben, de
Move to iOS-app in Google Play heeft 35.771 negatieve beoordelingen gekregen, die deze app maar één ster geven (15.669 beoordelingen met vijf sterren). Als je niks te doen hebt en iets grappigs wilt lezen, dan zijn de commentaren bij deze app goud waard. Hieronder één voorbeeld, een prima illustratie van wat je daar kan tegenkomen:
Josh Bell
Don't microwave your iPhone! I tried to transfer from my LG G3 to my new iPhone 3G but it wouldn't work correctly. I checked the help section on your guys's website and an employee told me to fix it by microwaving my iPhone. They said that would heat up the processor and cause is to run faster; therefore leading to a quicker transfer. Well, that didn't work as stated. I guess your employee was not lying. If you only made better, microwave-proof phones I might rate higher.
Update: Apple reageert zelden of nooit op dit soort geruchten. Maar kennelijk ging dit toch net iets te ver voor het management in Cupertino. Ze hebben dan ook
een verklaring afgegeven waarin ze duidelijk maken dat dit allemaal flauwekul is.
There is no truth to this rumor. We are entirely focused on switching users from Android to iPhone, and that is going great.