
Verbeter Final Cut Pro met Final Cut Pro Hacks
Toen Apple
Final Cut Pro X ( 299,99 in de Mac App Store) uitbracht, bracht dat niet veel enthousiasme teweeg. En dan drukken we ons nog zacht uit. Waarschijnlijk was het beter geweest als Apple die nieuwe versie eerst als beta-versie uitgebracht had.
Maar gedane zaken nemen geen keer, en het moet gezegd worden: sinds het uitbrengen van Final Cut Pro X heeft Apple er veel aan gedaan om het weer echt een professionele app te maken. Maar dat wil niet zeggen dat er niet nog een heleboel wensen zijn voor Final Cut Pro, in tegendeel.
Precies om die reden is het Final Cut Pro Hacks project van de grond gekomen. Final Cut Pro Hacks is een script dat ervoor zorgt dat er veel meer mogelijk is in Final Cut Pro X, bijvoorbeeld een timeline die
scrollt, markers die je zelf kan herschikken, een console waarin je snel veel opties kan vinden, een imitatie van de Touch Bar op je scherm, eigen sneltoetsen en meer.
In de video hieronder kan je zien wat er allemaal mogelijk is met Final Cut Pro Hacks.
Final Cut Pro Hacks is donationware, en je kan het vinden op
deze pagina. Er is trouwens wel één "Known Issue", iets om rekening mee te houden:
- The Batch Export fails on some systems in Filmstrip view. Try switching to List view until we come up with a better fix.
Mocht er bij Apple besloten worden om al deze dingen in Final Cut Pro X in te bouwen, misschien dat er dan weer meer mensen over zouden stappen van bijvoorbeeld Adobe Premiere naar Apple's professionele video-app?