Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 10:39   
geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/Numbers2013-icoon.jpg
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
Apple heeft de kwartaalcijfers voor het eerste kwartaal van 2025 bekend gemaakt. Apple hanteert een gebroken boekjaar, waardoor dit correspondeert met het vierde kwartaal van het afgelopen jaar. Het goede nieuws is dat dit de hoogste omzet is die ooit gehaald werd.

De totale omzet steeg met vier procent. De omzetcijfers van Services, Mac en iPad stegen allemaal aanzienlijk ten opzichte van vorig jaar, terwijl de omzet van iPhone en Wearables licht daalde.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.Kwartaalcijfers1Q2025.jpg
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record

klik of tap voor een grotere versie

Die daling bij de omzet maakt sommige investeerders mogelijk zenuwachtig, want die kwam vooral door een daling van de verkopen in China. Maar tegelijkertijd laat Apple niet alleen zien dat de verkopen van de iPhone in alle andere markten erg goed gaat, maar ook dat het bedrijf niet alleen van de omzet van de iPhone afhankelijk is.

iPhone

Apple’s CEO Tim Cook vertelde bij deze cijfers dat hij erg optimistisch is over onze de producten waar bij Apple aan gewerkt wordt (”I could not feel more optimistic about our product pipeline”) en dat hij denkt dat er nog veel innovatie mogelijk is voor de smartphone )”I think there's a lot of innovation left on the smartphone”).

Ook interessant was dat hij vertelde dat in de markten waar Apple Intelligence beschikbaar is de iPhone 16 modellen allemaal beter verkopen, er is dus wel degelijk invloed van deze ontwikkeling.

Mac

De verkoop van Macs groeide aanzienlijk ten opzichte van vorig jaar, met een omzet van 9 miljard dollar (tegenover 7,8 miljard vorig jaar). Tim Cook zei dat de groei van de Mac vooral te danken was aan nieuwe M4 Mac-modellen.

Daarbij was een groei met dubbele cijfers te zien voor zowel upgraders als mensen die voor het eerst een Mac kochten.

iPad

De verkoop van iPad steeg met 15 procent. Tim Cook vertelde dat dit vooral te danken was aan de iPad Air en de goedkope iPad in plaats van aan de iPad Pro. Meer dan de helft van de verkopen in het decemberkwartaal ging naar klanten die voor het een iPad hebben.

Services

De omzet uit diensten blijft hard groeien en de categorie bracht 26,3 miljard dollar op, een stijging van 14 procent ten opzichte van de 23 miljard dollar in het vorige kwartaal. In Noord- en Zuid-Amerika, Europa en de rest van Azië-Pacific, overal werden records behaald.

Betaalde abonnementen groeiden met dubbele cijfers, en Apple heeft inmiddels meer dan een miljard abonnementen op al zijn diensten.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 11:50    reactie #1
geplaatst door: iSan
Echt een gezond bedrijf, zeg ik je.
Ik ben benieuwd hoe ze Trumpisme komende vier jaar zullen gaan overleven...
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 12:14    reactie #2
geplaatst door: sdequack
Hoe overleven ze belastingverlagingen, soepelere regelgeving, steun bij conflicten met de Europese commissie? Ik heb werkelijk geen idee  :smile:.
geen onderschrift
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 18:07    reactie #3
geplaatst door: Ger Nijkamp
Die ‘omzet’ was waarschijnlijk inderdaad ‘opzet’ @Robert… 😉 #tikfoutje

Altijd jammer dat het altijd alleen over ‘omzet’ gaat en niet over ‘marge’ of ‘winst’. Ja, één keer per jaar en dan ook niet per product (groep). Dát zou ik pas écht interessant vinden…

😁

[ Ger ]

Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 18:13    reactie #4
geplaatst door: Ger Nijkamp
Hoe overleven ze belastingverlagingen, soepelere regelgeving, steun bij conflicten met de Europese commissie? Ik heb werkelijk geen idee  :smile:.
Dé reden waarom ze een ongekende buffer op de bank hebben. Over ‘voortbestaan’ hoef je jezelf in het geval van Apple geen zorgen te maken. Als er morgen een hele productgroep omvalt (zolang die maar geen iPhone heet) is dat zakelijk onwenselijk en vervelend, maar geen probleem. Apple is financieel gezien wellicht het meest solide bedrijf van de wereld, vermoed ik.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 19:17    reactie #5
geplaatst door: Ziegler
@ger
Ik begreep ergens anders dat de brutowinst bij Apple stijgende was en het laatste jaar zo’n 45%.

Apple is een geldmachine.
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 19:37    reactie #6
geplaatst door: Ger Nijkamp
I know. Ik word altijd een beetje getriggerd door berichten over 'omzet' omdat het op zich weinig (of eigenlijk niks) zegt over het succes. Genoeg bedrijven met grote omzetten maar volkomen verliesgevend. Net zoals in het geval van Apple jij de brutowinst aangeeft (dank daarvoor), maar dat juist in het geval van Apple óók weer weinig zegt omdat Apple's voortbestaan vooral afhankelijk is van voortdurende ontwikkeling en innovatie - dat bakken met geld kost.

Ik heb jaren in de farmaceutische sector gewerkt en daar zag je hetzelfde. Iedereen had (en heeft) het vooral over de enorme winsten, maar slechts zelden gaat het over de bizarre investeringen om nieuwe medicijnen te ontwikkelen (duurt gemiddeld 10 jaar en slechts een paar procent komt uiteindelijk op de markt, maar je weet nooit vooraf welke paar procent).

Afijn, ik zou graag écht een kijkje in hun financiële structuur krijgen om het bedrijf en hun markten beter te begrijpen. Maar dat volledige inkijkje gaan ze niet zomaar geven, vermoed ik...

😁

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 19:46    reactie #7
geplaatst door: Ziegler
Natuurlijk hangt het uiteindelijke voortbestaan af van innovatie, maar als ik hoor dat Apple 45% winst haalt bij dit assortiment, maak ik me over de middellange termijn toch geen zorgen. Sommige markten kunnen opdrogen als innovatie uitblijft, maar er zitten ook een paar producten tussen die echte melkkoeien zijn op dat vlak.
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
31 januari 2025 - 20:02    reactie #8
geplaatst door: boiing
Apple is een geldmachine.
Gelukkig maar, dan is de toekomst verzekerd én (dat vooral) komen er misschien nog wat schitterende en/of innovatieve en/of revolutionaire producten uit Cupertino de komende jaren. Zolang het maar geen duikbrillen zijn, hoe innovatief ook.

FyGvwFXagAkt4l_.jpg Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
1 februari 2025 - 07:05    reactie #9
geplaatst door: Ziegler
Uit het FD:

- Omzet in China, Taiwan, etc. daalt met 11%. Europa en Japan maken dat dit weer goed, want daar stijgt de omzet met soortgelijke percentages.
- omzet uit abonnementen steeg met 14%. Deze diensten zijn nu goed voor  een derde van de totale brutowinst!

De EU lijkt dus belangrijk voor Apple 🤫
Bewerkt: 1 februari 2025 - 12:40 door Ziegler
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
1 februari 2025 - 12:25    reactie #10
geplaatst door: Ger Nijkamp
Europa en Japan maken dat verlies goed.
@Ziegler: met 'verlies' bedoelen we 'afname van omzet'. Excuus dat ik scherp op dat soort details ben, maar ik zie (te) vaak dat er vanuit financieel en zakelijk (markt) perspectief zaken door elkaar worden gehaald. Waardoor er verkeerde gedachtes ontstaan.

Natuurlijk gaat het al heel lang belachelijk goed met Apple, maar dat 'hebben van heel veel geld' wordt mede daardoor (te) vaak als argument gebruikt dat Apple 'zus' kan doen 'of zo'. Terwijl een bedrijf goed laten draaien over veel meer gaat dan het wel of niet 'hebben van veel geld'. Het is niet hetzelfde al een standaard huishouden, zeg maar.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
1 februari 2025 - 12:42    reactie #11
geplaatst door: Ziegler
Even aangepast om onduidelijkheid te voorkomen 🫡
Kwartaalcijfers: Apple vestigt nieuw record
2 februari 2025 - 09:02    reactie #12
geplaatst door: Ger Nijkamp
Even aangepast om onduidelijkheid te voorkomen 🫡
😁 😉

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp