
Hoe het oude opstart-geluid weer aangezet kan worden
Macs hebben altijd geluid gemaakt bij het opstarten - en bij ernstige problemen - maar begin 2016 verdween dit bij de meeste Macs (de MacBook Air uit 2017 was de uitzondering). Voor iedereen die graag de ‘startup chime’ terug heeft is er nu een oplossing.
Want er is
ontdekt dat Apple in een update van macOS Catalina het opstart-geluid weer heeft teruggebracht, het staat alleen standaard nog steeds uit. Om het weer te horen hoef je alleen maar de Terminal-app op een Mac met Catalina erop te openen, en daar een code in te voeren. Een proces dat met een variatie op die code ook weer terug te draaien is, je veroordeelt jezelf dus niet eeuwig tot deze beslissing. In het verleden was het
al mogelijk om dit bij de MacBook Pro modellen uit 2016 te doen, maar Apple verwijderde dat daarna in een software-update.
https://twitter.com/chaysegr/status/1230938201956782080Het is niet bekend of het nu om een bewuste beslissing of een foutje gaat. Als dat laatste het geval is dan verwijderen ze dit bij Apple in een toekomstige update ongetwijfeld weer. Maar voor het moment is het mogelijk door de volgende code in Terminal in te voeren, gevolgd door een Enter of Return.
sudo nvram StartupMute=%00
Mocht je er later toch weer vanaf willen, dat kan door hetzelfde proces te herhalen met deze code:
sudo nvram StartupMute=%01
Let op., dit werkt niet op alle moderne Macs. Het zou bijvoorbeeld niet werken op het Mac mini model uit 2018 met 10-gig Ethernet en een 2016 i7 15-inch MacBook Pro. Hieronder alle opstart-geluiden en ‘chimes of doom’ die Apple door de jaren heen heeft gebruikt.
#macOS #Catalina