
Hoe Ikea AR nog veel beter zou kunnen gebruiken
Ikea was één van de eerste fabrikanten die de mogelijkheden van Augmented Reality (AR) in iOS 11 zagen. Het was dan ook datzelfde Ikea dat als eerste met een erg nuttige AR app kwam:
Ikea Place.
Met die gratis app kan je erg makkelijk virtuele meubels in jouw ruimtes plaatsen, compleet met de lichtval van dat moment, waardoor het er behoorlijk natuurlijk uitziet. Op die manier kan je vooraf een stuk beter beoordelen of een meubel bij jouw interieur past.
Maar iedereen weet: als je eenmaal iets bij Ikea hebt gekocht, dan begint het pas. Want zelden lukt het om met zo'n schematische handleiding een meubelstuk in één keer goed in elkaar te zetten.
De oplossing hiervoor komt van Adam Pickard, die op Vimeo bovenstaande concept video heeft gezet Daarin zien we een app waarmee Ikea ons allemaal veel beter zou kunnen laten zien hoe je hun meubels eigenlijk wèl makkelijk kan assembleren.
Het lijkt ons een schot in de roos, en we hopen dat ze in Zweden al bezig zijn met het ontwikkelen van deze app.
Het nieuws op MacFreak wordt gesponsord door Upgreatest (ssd upgrades op locatie)