
iOS 12.5.1 maakt coronameldingen mogelijk, maar nog niet bij ons (Upd.)
Zou je graag op een wat oudere iPhone coronameldingen willen ontvangen, dan zou de net uitgebrachte iOS 12.5.1 daar de oplossing voor moeten zijn. Alleen is dat bij ons jammer genoeg nog niet het geval, hieronder kan je lezen waarom dat zo is (spoiler: het ligt niet aan Apple).
Deze update is wel degelijk bedoeld om de
CoronaMelder-app op de iPhone 5s of iPhone 6 aan de praat te krijgen. Maar de makers daarvan hadden niet voorzien dat Apple deze mogelijkheid op een later moment zou gaan aanbieden, en hadden daarom de app vanaf het begin gebouwd voor iOS 13. En dus is de situatie dat het in theorie nu mogelijk is, maar dat de app zelf er nog helemaal niet klaar voor is.

iOS 12.5.1 maakt coronameldingen mogelijk, maar nog niet bij ons (Upd.)
Het bovenstaande wil trouwens niet zeggen dat deze update nutteloos is, integendeel. Het gaat de makers alleen even kosten om de app ook voor iOS 12 geschikt te maken, als dat eenmaal gelukt is dan maakt deze iOS 12.5.1 het dus wel degelijk mogelijk om de CoronaMelder-app op de iPhone 5s of iPhone 6 te installeren.

iOS 12.5.1 maakt coronameldingen mogelijk, maar nog niet bij ons (Upd.)
Ter afsluiting nog één kanttekening: de CoronaMelder-app lijkt lang niet zo nuttig als het in theorie lijkt. Zo hebben juist veel ouderen nog geen smartphone, of een ouder model. Dat laatste zou met deze update (en een toekomstige update van de CoronaMelder-app) verholpen kunnen worden, maar in de tussentijd is het nut dus beperkt gebleven.
Daarnaast meldt deze app het pas als je redelijk lang dicht in de buurt van iemand anders bent geweest die en deze app heeft, en positief getest is op Covid-19. Als één van die ingrediënten ontbreken krijg je geen melding, maar dat wil dus helemaal niet zeggen dat je er niet aan bent blootgesteld.
met dank aan forumleden ‘Gottfried Julius’ en ‘boiing’, die dit nieuws als eerste meldden op het forumUpdate: inmiddels is er een update van de
CoronaMelder-app uit waardoor die nu ook op een iPhone 6 of 5s werkt. Dat is dan ook te lezen in de release notes:
Dank je wel voor het gebruiken van CoronaMelder. Je helpt daarmee corona in Nederland te stoppen. Deze versie van de app is geschikt voor iOS 12.5 en hoger. Je kunt CoronaMelder dus nu ook gebruiken op een iPhone 5s of iPhone 6.
#iPhone