geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iOS18-icoon.jpg
iOS en iPadOS 18.3.1 brengen bugfixes en een veiligheids-update
Een kleine twee weken nadat Apple iOS en iPadOS 18.3 uitbracht is de eerste bug-fix update uit. Welke bugs dat zijn is niet bekend, ook dit keer wordt volstaan met een mededeling dat er belangrijke probleemoplossingen en beveiligingsupdates in zitten die voor ons allemaal bedoeld zijn.

En hoewel Apple het dus over beveiligingsupdates (dus in meervoud) heeft, is er op de pagina die daar over gaat er maar eentje te vinden.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iOS18.3.1ReleaseNotes.jpg
iOS en iPadOS 18.3.1 brengen bugfixes en een veiligheids-update

klik of tap voor een grotere versie

Dat wil trouwens niet zeggen dat deze update niet belangrijk is, in tegendeel. Want die ene bug zou al ‘in het wild’ misbruikt zijn.

Installatie van een iOS of iPadOS update

Een update van iOS installeren gaat natuurlijk het best als je goed voorbereid bent, hoe je dat doet vind je op deze pagina. Het installeren zelf van deze update gaat hetzelfde als altijd in iOS: je gaat naar Instellingen → Algemeen → Software-update.

Let op dat je systeemupdates alleen maar installeert als je een goede backup hebt. Voor een iDevice kan je dat ook lokaal doen, door deze te verbinden met je Mac, door iTunes te starten, waarna jouw iDevice linksboven als icoontje zou moeten verschijnen, zoals je hieronder kan zien.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPhone-In-iTunes.png
iOS en iPadOS 18.3.1 brengen bugfixes en een veiligheids-update


Heb je macOS 10.15 Catalina of later op je Mac staan, dan vind je jouw iDevice niet in iTunes (dat bestaat daarin helemaal niet meer) maar in de Finder in de Navigatiekolom die je aan de linkerkant van ieder Finder-venster vindt. Het proces is verder exact hetzelfde.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPhoneFinderCatalina.jpg
iOS en iPadOS 18.3.1 brengen bugfixes en een veiligheids-update


Daarna kan je een lokale backup maken door te kiezen voor "Deze computer". Eventueel kan je daar ook kiezen om de kopie van je iDevice te versleutelen (Apple noemt dit coderen). Het voordeel van de keuze voor een versleutelde kopie is dat bij die optie echt alles wordt meegenomen, dus ook bewaarde wachtwoorden voor accounts en dergelijke.

Let op bij het kiezen voor die laatste optie dat je het wachtwoord wat je daarvoor gebruikt makkelijk kan onthouden, want je zal het waarschijnlijk maar zelden of nooit gebruiken.

Meer informatie over het maken van backups van iDevices, zowel in iCloud als iTunes, is hier te vinden. Daar vind je ook links naar artikelen over hoe je een reservekopie kan terugzetten, het vinden van hulp bij iCloud-reservekopieën of iTunes-reservekopieën, en het beheren van reservekopieën.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iTunes-Lokale-Backup.png
iOS en iPadOS 18.3.1 brengen bugfixes en een veiligheids-update



met dank aan forumlid ‘Ome Kor’, die dit als eerste meldde op ons forum

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.