
Haptic Touch kan sneller in iOS en iPadOS 17
Bij het uitkomen van iOS en iPadOS 13 in september 2019 werd 3D Touch vervangen door Haptic Touch. In beide gevallen gaat het om het verschijnen op het scherm van extra opties, bij 3D Touch gebeurde dat door iets harder te drukken, bij Haptic Touch eenvoudig door je vinger even te laten staan.
Dit verschil wordt ook duidelijk aangegeven op
deze support-pagina van Apple zelf, waarbij er twee instellingen te zien zijn: Snel of Traag. Maar in de praktijk was Haptic Touch altijd wat trager dan 3D Touch, daarbij kon je echt direct de opties te zien krijgen waar je naar op zoek was. Gelukkig wordt er daarom in iOS en iPadOS 17 een optie aan toegevoegd, waardoor we nu de optie Snel, Standaard en Traag zullen krijgen.
https://twitter.com/AppleIntro/status/1671778695088943104Haptic Touch zal hierdoor nog iets meer 3D Touch zal benaderen. Dat Apple 3D Touch verving door Haptic Touch is niet zo vreemd, 3D Touch was een stuk duurder omdat die techniek in het scherm verwerkt was. Bij Haptic Touch is er alleen de trilling van externe
Taptic Engine nodig.
Daarbij blijkt uit een eigen rondvraag dat niet zo heel erg veel mensen op de hoogte zijn dat bijvoorbeeld het langer vasthouden van een icoon je een menu met extra opties geeft, iets wat trouwen verschilt van app tot app, de het is een keuze van de ontwikkelaar(s) welke opties daarin te zien zijn.
#iOS #iPadOS