geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iPhone17Lineup-icoon.jpg
‘Relax, it’s iPhone’-campagne zorgt voor controverse in Italië
Apple heeft al een tijdje de campagne ‘Relax, it’s iPhone’. Daarin zien we iPhones in allerlei situaties waarvan je op het eerste gezicht zou zeggen dat dit op zijn minst tot ernstige schade zou moeten leiden. De ‘clou’ is dan natuurlijk dat een iPhone dat allemaal prima kan verdragen.

Hieronder twee voorbeelden van deze campagne van Apple, mocht je die niet zo snel weer op je netvlies hebben.



Ook internationaal is deze campagne veel toegepast, waarbij ook lokaal gevarieerd wordt op dit thema. Hieronder een voorbeeld daarvan uit Thailand.


En ook in Italië loopt deze campagne al een tijd, alleen heeft een nieuwe billboard met een baby daar nu voor controverse gezorgd.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.ItalianTuttoOkEiPhone.jpg
‘Relax, it’s iPhone’-campagne zorgt voor controverse in Italië

klik of tap voor een grotere versie

Apple wil hier duidelijk maken dat een iPhone het ook zal overleven als een baby die te pakken krijgt en natuurlijk enorm vies weet te maken.

Maar de Autorità Garante per l’Infanzia e l’Adolescenza (AGIA) heeft zich er over opgewonden, omdat volgens deze instantie ‘electronisch babysitten’ er door genormaliseerd zou worden. Daar is inmiddels dan ook een persbericht over naar buiten gebracht, waarin onder andere het volgende staat:

Citaat
Terwijl landen over de hele wereld al geruime tijd discussiëren over minimumleeftijden voor toegang tot digitale technologie, lijkt deze advertentie juist de tegenovergestelde richting in te slaan door iets te normaliseren wat we helaas met verontrustende regelmaat zien: dat zeer jonge kinderen worden toevertrouwd aan ‘elektronische kinderopvang’, wat het begin kan zijn van een mogelijke verslaving met ernstige gevolgen voor hun psychologische en cognitieve ontwikkeling.
AGIA heeft dit inmiddels doorgegeven aan de Autorità per le garanzie nelle comunicazioni (AGCOM) en de Istituto dell’Autodisciplina Pubblicitaria (IAP).

Mede gezien de context is het overduidelijk dat het Apple hier helemaal niet gaat om ‘elektronische kinderopvang’. Maar gezien de controverse lijkt het voor de hand te liggen dat Apple Italië binnenkort een nieuw billboard zal ophangen, waarbij hopelijk geen andere gevoelige snaar geraakt zal worden.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
geplaatst door: GeorgeM
Het volgens mij op dit moment ook erg warm in Italië.

Beter eerst drie keer ademhalen, want eigenlijk is er niks aan de hand...  :cool:
geplaatst door: ICT Consultant
In het rijke west-Europa hebben we last van klimaatverandering, maar verdere is er nog helemaal niks aan de hand, al willen populisten ons graag anders doen geloven...