PCalc bestaat inmiddels maar liefst 25 jaar
28 december 2017 - 12:06   
geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/PCalc-icoon.jpg
PCalc bestaat inmiddels maar liefst 25 jaar
Net voor de Kerstdagen, op 23 december jongstleden om precies te zijn, was het een bijzondere dag voor James Thomson, de ontwikkelaar van de app PCalc. Want precies 25 jaar daarvoor diende hij PCalc 1.0 voor het eerst in bij de moderatoren van Info-Mac, een forum dat al sinds 1984 actief is.

Een paar dagen later stond het programma daar op de FTP server, op 28 december was het dus echt zover. Het werk aan het programma was begonnen in de zomer van 1992, maanden later was hij pas zelf tevreden genoeg over het eindresultaat. Zelfs nu is er nog steeds code van het originele PCalc in de huidige versie te vinden, zoals James Thomson zelf hier schrijft.





Dat er heel wat in die tijd aan deze app gebeurd is ligt voor de hand, de schermafbeeldingen hierboven spreken boekdelen. De eerste versie draaide op Apple's System 7 besturingssysteem. Inmiddels is PCalc in de App Store te vinden (€ 10,99) en is er een versie voor de iPhone, iPad, Apple Watch en zelfs voor de Apple TV.

En er is natuurlijk ook nog steeds PCalc voor de Mac, die kost hetzelfde als de versie voor iOS.

De naam PCalc is een afkorting van Programmers' Calculator, de app is vooral bedoeld voor programmeurs en iedereen die graag veel geavanceerde functies in een calculator ziet, en weet te gebruiken. Het cijfer 42 in het icoon is een verwijzing naar het boek The Hitchhiker's Guide to the Galaxy van Douglas Adams. Daarin berekent de supercomputer Deep Thought na 7,5 miljoen jaar dat het antwoord op "the Ultimate Question of Life, the Universe, and Everything" 42 is. Het probleem was dat niemand precies wist wat de vraagstelling was.

Voor de liefhebbers van PCalc hieronder een lezing van James Thomson zelf.




Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
PCalc bestaat inmiddels maar liefst 25 jaar
31 december 2017 - 11:47    reactie #1
geplaatst door: Hajonides
PCalc is idd een geweldig programma. Ik gebruik ook al sinds System7 het onvolprezen DragThing van James Thomson. Daar kan nog steeds geen Dock-vervanger tegenop … ;-)
*^(&*^%$$^&%………………
Dsbrg, Gldrlnd
PCalc bestaat inmiddels maar liefst 25 jaar
31 december 2017 - 16:38    reactie #2
geplaatst door: MacFrankie
Het lijkt me een fantastische rekenmachine, maar is het 11 euro waard?
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
PCalc bestaat inmiddels maar liefst 25 jaar
31 december 2017 - 17:36    reactie #3
geplaatst door: zwap

geblokkeerd

Citaat
MacFrankie om 16:38, 31-12-2017
Het lijkt me een fantastische rekenmachine, maar is het 11 euro waard?


Dat moet ieder voor zichzelf beoordelen. Moet je vaak dec naar hex of bin omrekenen? Moet je vaak eenvoudige berekeningen uitvoeren? Is Spotlight niet toereikend? Dan is dit een goed programma dat zijn prijs dubbel en dwars waard is.