geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/Instagram-icoon.jpg
Je Instagram wachtwoord even aanpassen lijkt een goed idee
Het populaire sociale medium Instagram heeft naar buiten gebracht dat er door hackers gebruik gemaakt is van een bug in een API van Instagram, waardoor ze mailadressen en telefoonnummers te pakken hebben gekregen.

Hoewel Instagram zelf verklaard heeft dat er geen wachtwoorden buit zouden zijn gemaakt, lijkt het ons een heel erg goed idee voor iedereen met een Instagram account om daarvan voor de zekerheid ook meteen jouw wachtwoord aan te passen. Al is het alleen maar om er zeker van te zijn dat jouw account niet door kwaadwillenden overgenomen kan worden.
Citaat


We recently discovered that one or more individuals obtained unlawful access to a number of high-profile Instagram users' contact information - specifically email address and phone number - by exploiting a bug in an Instagram API.

No account passwords were exposed. We fixed the bug swiftly and are running a thorough investigation.


Instagram heeft niet verklaard hoeveel van hoeveel accounts data is ingelezen, mogelijk is dat nog niet bij het bedrijf bekend, mogelijk proberen ze de schade zo beperkt mogelijk te houden. Als je een Instagram account hebt dan heb je mogelijk al een mail van ze binnen gekregen. Voor de volledigheid: Instagram is eigendom van Facebook.

Als laatste een extra waarschuwing: de makers van phishing-mails springen vaak in op de actualiteit, het lijkt dan ook voor de hand te liggen dat er binnenkort phishing mails voorbij zullen komen die hierop inspelen. Bij dat soort mails is het altijd een goed idee om nooit[/u] op links daarin te klikken, maar altijd zelf in te loggen met je eigen browser, of via de app die jij gebruikt.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Je Instagram wachtwoord even aanpassen lijkt een goed idee
31 augustus 2017 - 15:42    reactie #1
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Citaat
We recently discovered that one or more individuals obtained unlawful access to a number of high-profile Instagram users' contact information

.
Dat zijn dus alleen accounts van bekendheden, die hebben op Instagram een een compleet ander account dan reguliere gebruikers.


Je Instagram wachtwoord even aanpassen lijkt een goed idee
31 augustus 2017 - 16:08    reactie #2
geplaatst door: GeorgeM
@ Schmoo: aangezien Instagram niet erg veel opening van zaken geeft hier zou ik ze niet op hun blauwe ogen vertrouwen.

Ik heb mijn wachtwoord in ieder geval al aangepast.
Je Instagram wachtwoord even aanpassen lijkt een goed idee
31 augustus 2017 - 16:31    reactie #3
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Als je iets niet begrijpt wilt dat niet zeggen dat Instagram niet voldoende informatie geeft. ^

Je Instagram wachtwoord even aanpassen lijkt een goed idee
31 augustus 2017 - 16:35    reactie #4
geplaatst door: Mac OS X
opletten dus   :shocked:
mvg Mac OS X, Mac gebruiker vanaf 2014 / 2x iBook G4 (2004) OS X Tiger 1x iBook G3 (2002) OS 9.22 RIP 1x iPod  Shuffle (2005) 1x iMac 27 5K (2017) 1x iPhone 14 128GB 2022 en MacBook Pro 16inch 2021. Old Apple computers never die