
Rechtszaak onthult plannen voor camera iPhone 18 Pro
Eind januari kon je hier op MacFreak
al lezen dat Sebastiaan de With van
Lux, onder andere bekend van de opvallend goede fotografie-app
Halide II, de overstap had gemaakt naar het Human Interface Design team van Apple en dus gaat werken onder
Steve Lemay.
Maar
volgens The Information (betaallink) speelt er veel meer rond deze carrière-switch, en is Apple daar ook bij betrokken.
Volgens The Information zouden er in de zomer van 2025 gesprekken zijn geweest tussen Apple en Lux Optics, waarbij complete overname van Lux ook op tafel lag. De mensen van Lux zouden tot de conclusie zijn gekomen dat ze in de toekomst een beter bod van Apple zouden kunnen krijgen, na updates van hun eigen app. Twee maanden nadat deze gesprekken waren afgerond, zou Apple zijn begonnen met het werven van Sebastiaan de With, medeoprichter en ontwerper van Lux (en ook oud-werknemer van Apple, zoals je hierboven kunt horen).
Ben Sandofsky, CEO en medeoprichter van Lux, zou de With in december vervolgens hebben ontslagen, volgens hem wegens financieel wangedrag.
Sandofsky heeft nu bij de California Superior Court in Santa Cruz een rechtszaak aangespannen tegen de With, waarin hij hem ervan beschuldigt sinds 2022 meer dan 150.000 dollar aan bedrijfsmiddelen van Lux op ongeoorloofde wijze te hebben gebruikt om persoonlijke uitgaven te bekostigen, en vertrouwelijk materiaal en broncode van Lux aan Apple te hebben verstrekt.
De juridische vertegenwoordigers van de With stellen dat de rechtszaak volledig ongegrond is en ontkennen dat hij “intellectueel eigendom van Lux heeft gebruikt, overgedragen of openbaar gemaakt” in het kader van zijn nieuwe functie bij Apple. Zij voegden hieraan toe dat de rechtszaak pas werd aangespannen nadat de With bij Sandofsky zijn bezorgdheid had geuit over financiële onregelmatigheden bij Lux en om inzage in de financiële administratie en betalingen had verzocht, waarbij zij suggereerden dat het ging om een “vergeldingsmaatregel tegen die inspanningen en een poging om onderzoek naar dat gedrag te voorkomen.”
Camera van de iPhone 18 ProVeel belangrijker voor ons is dat tijdens de onderhandelingen over de overname van Lux medewerkers van Apple zouden hebben laten weten dat de intellectuele eigendom van het bedrijf een belangrijke factor was bij de beoordeling ervan. Apple wilde Lux blijkbaar overnemen om de ingebouwde Camera-app te versterken, wat naar verluidt “op dit moment de hoogste prioriteit voor het bedrijf” is. De iPhone 18 Pro zal “qua bepaalde geavanceerde functies vergelijkbaar zijn met professionele camera's”, waardoor een upgrade van de ingebouwde Camera-app noodzakelijk is.
En ook niet onbelangrijk, Apple wordt in de zaak niet als gedaagde genoemd en wordt ook niet beschuldigd van enig wangedrag.