
Komt er een opvolger voor het Thunderbolt Display?
Toen Apple in December 2019 de nieuwe
Mac Pro en het
Pro Display XDR uitbracht kreeg het veel handen op elkaar. Maar de prijs was beslist niet laag, waardoor er geen scherm meer van Apple was wat binnen het bereik van verreweg de meeste mensen ligt.
Volgens Mark Gurman van Bloomberg gaat daar verandering in komen,
volgens hem wordt er bij Apple gewerkt aan een opvolger van het Thunderbolt Display. Deze nieuwe monitor zou niet hetzelfde bereik in helderheid en contrast hebben als het Pro Display XDR. Maar dat is voor verreweg de meeste gebruikers ook helemaal niet nodig, en zou de prijs een enorm stuk naar beneden kunnen brengen (de
goedkoopte versie van het Pro Display XDR ligt nog boven 5.000 euro).

Komt er een opvolger voor het Thunderbolt Display?
Het Thunderbolt Display werd in juli 2011 uitgebracht en zat in Apple’s programma tot juni 2016. De prijs lag rond 1.000 euro, hoeveel een eventueel nieuw scherm gaat kosten is nog niet bekend. De nieuwe Macs met M1 chip die Apple recent uitbracht gingen niet in prijs omhoog, terwijl de prestaties wel ver boven de voorgaande modellen liggen.
Hopelijk dat dit ook voor dit nieuwe display zal opgaan, een prijs net (of ver) onder de de 1.000 euro zou het voor een veel grotere groep aantrekkelijk maken.