Meer details van de ‘iPhone Fold’
17 juli 2025 - 10:02   
geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iPhone-fold-icoon.jpg
Meer details van de ‘iPhone Fold’
De eerste opvouwbare iPhone zal naar verwachting in 2027 op de markt komen met een vanaf-prijs tussen de 1.800 en 2.000 dollar, waarmee het het duurste iPhone-model wordt. De dikte van het toestel is uitgelekt zou minimaal 4,8 millimeter bedragen, dat is iets dikker dan de Samsung Galaxy Z Fold 7.

Als deze iPhone inderdaad minimaal 1.800 dollar gaat kosten dan zal dat verreweg de duurste iPhone tot nu toe zijn, de vanaf-prijs van de Pro Max is $ 1.199.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPhoneFoldableConcept-2.jpg
Meer details van de ‘iPhone Fold’


Wat betreft de minimale dikte van 4,8 millimeter, eerder dit jaar had Ming Chi-Kuo het nog over 4,5 millimeter. Maar omdat we nog een eind van de release afzitten is het natuurlijk goed mogelijk dat dit soort specificaties nog gaan veranderen.

De Samsung Galaxy Z Fold 7 is 4,2 mm dik wanneer hij is opengevouwen. Dus ongeacht welke bron hier gelijk heeft, de eerste opvouwbare iPhone zal waarschijnlijk iets dikker zijn dan het nieuwste model van Samsung. Samsung brengt natuurlijk al sinds 2019 opvouwbare smartphones op de markt, dus Apple komt jaren later op deze markt. Daarbij ligt het voor de hand dat Apple zich zal willen onderscheiden, mogelijk dat daardoor het niet mogelijk is om deze iPhone zo dun te maken.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPhoneFoldableConcept.jpg
Meer details van de ‘iPhone Fold’


Volgens Ming Chi-Kuo zou de massaproductie van de ‘iPhone Fold’ in de tweede helft van 2026 beginnen, als dat klopt dan zou begin 2027 als streefdatum inderdaad realistisch kunnen zijn. Maar het is nog even weg en bij hardware kunnen er altijd onvoorziene problemen optreden.

De ‘iPhone Fold’ zou een plooi-vrij design krijgen, met een 5,5-inch scherm aan de buitenkant, twee camera's aan de achterzijde, één camera aan de voorzijde en een Touch ID-aan/uit-knop, in plaats van Face ID.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Meer details van de ‘iPhone Fold’
17 juli 2025 - 22:18    reactie #1
geplaatst door: Ger Nijkamp
Je vraagt je toch af wat het toevoegt. Ben benieuwd of het puur een gadget-dingetje is, of dat Apple erin is geslaagd het functionele meerwaarde te geven. Maar ik vrees dat als dit ding inderdaad realiteit wordt, het Apple er puur om gaat concurrentie geen speelruimte te geven. Vergelijkbaar met de Apple Watch Ultra.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 09:22    reactie #2
geplaatst door: orange
Een 5.5 inch scherm aan de buitenkant?
Oh ja, nu kunnen ze opeens wel weer een compacte telefoon maken? ;)

Maar dat gaat qua formaat dus een soort kleinere Microsoft Surface Duo worden. Als ze dat ontwerp nu gewoon helemaal kopiëren, heb je in ieder geval zeker geen scherm-plooi.  :happy:
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 10:56    reactie #3
geplaatst door: Pfarrer Dietrich
Mijn Motorola RAZR V3 had ook een scherm aan de buitenzijde en kon ook opgevouwen worden.
Lieber Gott, ein Mac!
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 15:01    reactie #4
geplaatst door: ICT Consultant
Dat waren nog eens tijden...
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 15:28    reactie #5
geplaatst door: Ger Nijkamp
finally-got-my-hands-on-an-itunes-razr-v3i-ebay-unlocked-v0-1y4eiq7dpoy91.jpg Meer details van de ‘iPhone Fold’


Nou..!  De eerste mobiele versie van iTunes..! 😃

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 17:12    reactie #6
geplaatst door: orange
Je vraagt je toch af wat het toevoegt. ...
Het feit dat je een telefoon en een mini-tablet in één hebt.
DAT voegt het toe.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 17:42    reactie #7
geplaatst door: Ger Nijkamp
Die snap ik, mits je geen tablet of laptop ernaast hebt. Heb je één van die twee wél dan voegt het weinig tot niks toe, denk ik. Da's tenminste wat hier gebeurde toen ik naast de MacBook en iPhone dacht een iPad aan te moeten schaffen: het ding werd in de praktijk niet of nauwelijks gebruikt. Want je zat toch al op je laptop, óf je had je iPhone. Ik vermoed dat dit net zo'n situatie oplevert.

Voor alles is altijd wel een bruikbare N=1 situatie of markt denkbaar. Da's niet zozeer de vraag. Wel of die markt groot en rendabel genoeg blijkt in de praktijk. Zo sneuvelde zelfs de iPhone mini een stille dood. Ik denk mede daardoor dat een iPhone Fold te weinig toevoegt.

Tenzij Apple er een heel duidelijke functionaliteit aan weet te koppelen die we nu nog niet snappen omdat we 'm nog niet kennen. Maar ook dát betwijfel ik, want op dat soort mindblowing inzichten kunnen we Apple helaas al een tijdje niet meer betrappen. Maar ik houd hoop...

🙂

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 17:59    reactie #8
geplaatst door: puk1980
Da's tenminste wat hier gebeurde toen ik naast de MacBook en iPhone dacht een iPad aan te moeten schaffen: het ding werd in de praktijk niet of nauwelijks gebruikt. Want je zat toch al op je laptop, óf je had je iPhone.
Ging hier net andersom. Sinds ik de iPad in huis heb wordt de MacBook nog amper gebruikt.
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 18:07    reactie #9
geplaatst door: orange
...toen ik naast de MacBook en iPhone dacht een iPad aan te moeten schaffen: het ding werd in de praktijk niet of nauwelijks gebruikt. Want je zat toch al op je laptop, óf je had je iPhone...
Exact dat 'probleem' kan een foldable oplossen.

Je smartphone heb je ALTIJD bij de hand. En daarmee ook je tablet, die je anders echt niet in je zak stopt als je een eindje gaat wandelen of naar de AH gaat.

Ik heb ook een tablet, maar als ik tussen de middag even op het balkon zit voor de lunch kijk ik toch vaak een Youtube filmpje op de smartphone en pak ik de tablet er niet bij. Heb je het nu in één, dan heb je dat luxe probleem niet meer.

Waar ik wel aan toe wil voegen dat vooral voor media kijken de meeste foldables niet echt lekker de juiste beeldverhouding hebben. Je kijkt dus vaak naar een video die net zo groot is als dat hij was als je maar één scherm gebruikte. ;)
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 19:49    reactie #10
geplaatst door: McHenri
Apple weer "laat"......

Hopelijk is het product dan ook beter.
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 21:17    reactie #11
geplaatst door: Ger Nijkamp
Waar ik wel aan toe wil voegen dat vooral voor media kijken de meeste foldables niet echt lekker de juiste beeldverhouding hebben. Je kijkt dus vaak naar een video die net zo groot is als dat hij was als je maar één scherm gebruikte.
Is dat niet ongeveer gelijk aan de beeldverhouding van een tablet..? Met andere woorden: heb je met jouw tablet niet hetzelfde issue..?

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 21:58    reactie #12
geplaatst door: Flix
DAT voegt het toe.
Het voegt een lelijk apparaat toe; dubbeldik, rare beeldverhouding, vouw in het scherm.

Van mij mag Apple dit onzinnige concept links laten liggen.
De paar procent consumenten die denken dat het wel iets toevoegt, kopen toch lekker een Samsung.
Meer details van de ‘iPhone Fold’
gisteren 22:38    reactie #13
geplaatst door: orange
Een iPhone 3 was 12.3 mm. Paste ook prima in mijn zak. :wink: Dus, nou en?!

Is dat niet ongeveer gelijk aan de beeldverhouding van een tablet..?
Nee. Absoluut niet.

Om aan de beeldverhouding van mijn tablet te komen zou je een trifold moeten gebruiken met de beeldverhouding van een regulier smartphone scherm.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Meer details van de ‘iPhone Fold’
vandaag 07:22    reactie #14
geplaatst door: Ger Nijkamp
Ah. Dank je, daar was ik mij niet bewust van. Ging er altijd vanuit dat het ongeveer hetzelfde was.

Eerlijk gezegd: nóg een reden waarom zo'n 'fold' in feite onhandig en inefficiënt is. App- en contentmakers moeten dan blijkbaar met nóg een beeldverhouding rekening houden naar de - inmiddels ingeburgerde - laptop en mobile c.q. portrait en landscape modi.

Ik word steeds meer benieuwd hoe Apple deze typische vorm van protectionistische specs-marketing gaat omkeren naar een oplossing voor een bestaand gebruikersprobleem. Of dat ze toch in de traditionele valkuil van specs-marketing zijn gelopen. We gaan het zien.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Meer details van de ‘iPhone Fold’
vandaag 09:19    reactie #15
geplaatst door: orange
Kijk, er zijn natuurlijk user-cases waar een fold handig kan zijn.

Net als veel mensen twee monitoren gebruiken thuis. Twee schermen naast of boven elkaar om extra content te bekijken is vaak handig. Of typen zonder je halve scherm af te dekken.

Youtube kijken, én de reacties onder de video lezen. Gamen, èn je moeder een WhatsApp sturen. De mogelijkheden zijn eindeloos.

Voorlopig kijk ik echter de kat ook nog wel een jaartje of wat uit de boom.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Meer details van de ‘iPhone Fold’
vandaag 09:42    reactie #16
geplaatst door: Flix
Gamen, èn je moeder een WhatsApp sturen.
Precies een goed voorbeeld, orange.
Want dat is nou juist iets wat geen enkel mens doet,
gamen én je moeder WA-en.😁

En dat is een notendop het hele fold idee: het lost geen bestaand probleem op, én het voegt al helemaal niks toe.