geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/AppleMusic-icoon.jpg
Bad Bunny centraal in Super Bowl LX halftime show trailer
De halftime van de Super Bowl is al sinds 1984 voor Apple een speciaal moment. Want het was tijdens diezelfde Super Bowl dat de legendarische 1984 commercial, geregisseerd door Ridley Scott, de lancering van de Macintosh mede de wind in de zeilen gaf.

Dit jaar is er geen commercial van Apple, dat sponsort de halftime show zelf met een optreden van Benito Antonio Martínez Ocasio, beter bekend als Bad Bunny.


Politiek?

Het is niet duidelijk of deze keuze van Apple alleen gebaseerd is op het muzikale succes van Bad Bunny, dat trouwens enorm is. Maar mogelijk is deze keuze ook politiek gemotiveerd, zo heeft hij een tijdje geleden al laten weten dat hij bij zijn wereldtournee juist de Verenigde Staten overslaat, een van de redenen daarvoor is de massadeportatie van immigranten in de VS. Hij maakt voor de halftime show dus eenmalig een uitzondering.

https://x.com/sanbenito/status/1972478017307042265

De vertaling van het bovenstaande: "Ik heb er de afgelopen dagen over nagedacht en na overleg met mijn team denk ik dat ik één optreden in de Verenigde Staten ga doen".

In een interview met i-D Magazine zei hij hier het volgende over:

Citaat
There were many reasons why I didn’t show up in the US, and none of them were out of hate—I’ve performed there many times. All of [the shows] have been successful. All of them have been magnificent. I’ve enjoyed connecting with Latinos who have been living in the US But specifically, for a residency here in Puerto Rico, when we are an unincorporated territory of the US… People from the US could come here to see the show. Latinos and Puerto Ricans of the United States could also travel here, or to any part of the world. But there was the issue of—like, fucking ICE could be outside [my concert]. And it’s something that we were talking about and very concerned about.
De vertaling:

Citaat
Er waren veel redenen waarom ik niet in de VS ben opgetreden, en geen daarvan had iets met haat te maken – ik heb daar vaak opgetreden. Alle optredens waren succesvol. Ze waren allemaal geweldig. Ik vond het leuk om contact te hebben met Latino's die in de VS wonen. Maar specifiek voor een verblijf hier in Puerto Rico, terwijl we een niet-geïncorporeerd gebied van de VS zijn... Mensen uit de VS zouden hierheen kunnen komen om de show te zien. Latino's en Puerto Ricanen uit de Verenigde Staten zouden ook hierheen kunnen reizen, of naar elk ander deel van de wereld. Maar er was het probleem dat die verdomde ICE buiten [mijn concert] zou kunnen staan. Dat is iets waar we het over hadden en waar we ons grote zorgen over maakten.
Andere redenen

Maar ook muziekaal an wat betreft het succes kon Apple eigenlijk niet om Bad Bunny heen. Hij is één van de meest gestreamde artiesten ter wereld, heeft inmiddels al dire Grammy's op zijn naam en vier albums die op nummer één stonden in de Amerikaanse hitlijsten.

Maar mocht er bij Apple alleen om die redenen voor Bad bunny gekozen zijn, want niet erg voor de hand ligt, dan maakt de huidige situatie rond ICE in de VS dit concert eigenlijk vanzelf al politiek.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Bad Bunny centraal in Super Bowl LX halftime show trailer
17 januari 2026 - 16:08    reactie #1
geplaatst door: GeorgeM
Ik lees ook veel nieuwsbronnen uit de VS, en in meerdere is toch ook wel opgemerkt dat Apple met de keuze voor Bad Bunny (eigenlijk als enig groot tech-bedrijf) hier (gelukkig) nog iets van weerstand laat zien.

Want Trump heeft al vaker op Bad Bunny lopen foeteren, en is natuurlijk helemaal niet blij dat deze de halftime show enorm in de schijnwerpers zal staan.