
Energie-verbruik Firefox 70 voor macOS enorm verbeterd
De nieuwe mogelijkheden die Apple heeft gecreëerd waardoor ontwikkelaars betere software voor de Mac kunnen maken, begint steeds meer vruchten af te werpen. Eén daarvan is
Core Animation, waarmee macOS veel elementen op het scherm kan laten zien, en een programma wat veel minder hoeft te doen.
Het is precies die techniek die nu gebruikt wordt door Firefox 70, een compleet nieuwe versie van deze browser. Vooral op wat oudere Macs is het verschil enorm, omdat er veel minder energie verbruikt wordt zal Firefox de temperatuur in je Mac niet meer doen oplopen en komen de ventilatoren dus niet - of veel minder - in actie. Heb je een relatief nieuwe MacBook, MacBook Air of MacBook Pro dan betekent dit dat het batterij-verbruik van Firefox een stuk lager zal zijn.
Zoals je in de video hierboven kan zien zit er nog veel meer in deze compleet nieuwe versie van Firefox 70. Zo is het “Bescherming tegen volgen” in eerdere versies van Firefox (vanaf versie 63) nu verder uitgebreid en omgedoopt naar “
Inhoudsblokkering”. Hiermee kan je jezelf met deze versie van Firefox ook veel beter beschermen tegen het volgen door sociale media, waaronder Facebook en Twitter.

Energie-verbruik Firefox 70 voor macOS enorm verbeterd
Wil je precies weten wat er allemaal nieuw en veranderd is in Firefox 70, op
deze pagina vind je de release notes. Om deze nieuwe versie te downloaden kan je
hier terecht en de Engelse versie is
hier te vinden. Ben je op zoek naar Firefox in een andere taal, op
deze pagina vind je alle beschikbare opties.
En op
deze blog-pagina van het team achter Firefox wordt uit de doeken gedaan hoe de verbeteringen die dankzij het gebruik van Core Animation nu behaald zijn werken, en wat ze voor de nabije toekomst nog meer van plan zijn.
IcoontjeHet is verreweg de minst grote verandering in Firefox 70, maar wel degene die het meest opvalt: het logo van Firefox is in deze versie verder gemoderniseerd. Dit is de tweede keer dat dit is gebeurd, hieronder kan je alle drie de logo’s zien die Firefox door de jaren heen heeft gebruikt, chronologisch van links naar rechts.

Energie-verbruik Firefox 70 voor macOS enorm verbeterd
met dank aan forumlid ‘puk1980’, die dit nieuws als eerste meldde op het forumBereik MacFreak’s 85.000 maandelijkse bezoekers met sponsoring, advertorials of pagelinks.
Reach MacFreak’s 85.000 monthly visitors through sponsoring, advertorials or pagelinks.