
Night Shift komt naar de Mac in macOS Sierra 10.12.4
Apple heeft nog maar net macOS Sierra 10.12.3 uitgebracht, zoals je al in
dit nieuwsbericht kon lezen, en de beta-versie van macOS Sierra 10.12.4 staat al klaar.
In deze versie komt Night Shift voor het eerst naar de Mac. Deze functie zorgt er voor dat je bijvoorbeeld 's avonds je scherm een 'warmere kleur' (een lagere kleurtemperatuur) heeft, wat beter zou zijn voor je nachtrust. Op iDevices hebben we die functie al sinds iOS 9.3, de instellingen daarvoor vind je in Instellingen > Beeldscherm en helderheid.
In macOS Sierra 10.12.4 vind je de instellingen voor Night Shift onder Systeemvoorkeuren > Beeldschermen, daar kan je er bijvoorbeeld ook voor kiezen om deze functie automatisch te activeren. Dat kan op door jouw gekozen tijden, maar ook automatisch bij het op- en ondergaan van de zon.
Daarbij vind je in het Berichten-centrum (de lijntjes helemaal rechtsboven in de menubalk) een knopje waar je deze functie niet alleen snel kan activeren, maar ook weer uit kan zetten. Bijvoorbeeld als je met foto's aan het werken bent, een moment dat de kleurtemperatuur van je scherm juist erg belangrijk is voor het beoordelen van de kleurzwemen en dergelijke.