
iPad Pro uit elkaar, er zit een USB 3.0 controller in!
Het is een bekend ritueel: Apple brengt een nieuw device uit, en iFixit haalt het meteen helemaal uit elkaar. Gelukkig doen ze dat gestructureerd, en wordt iedere stap helder en ontzettend duidelijk gefotografeerd, zodat wij ook alle details goed kunnen zien.
Ook dit keer heeft iFixit dat natuurlijk
weer gedaan, en daarbij valt niet alleen op dat de
iPad Pro een nieuw intern design gekregen heeft, maar vooral dat er een Fresco Logic FL1100 4-port USB 3.0 Host Controller in zit.
Die controller zie je op het logic board hieronder rechstboven, met een oranje kader eromheen.

(klik op het plaatje voor een grotere versie)
Je leest het goed, na jarenlang de Lightning connector op USB 2.0 snelheid te houden, heeft de iPad Pro voor het eerst de mogelijkheid omgebouwd om de snelheid van USB 3.0 over Lightning te gebruiken.
Of dat ook zal gebeuren is jammer genoeg nog niet bekend, maar het lijkt sterk dat Apple deze mogelijkheid inbouwt zonder dat daar verder gebruik van wordt gemaakt. Of daar alleen een software-update of ook een hardware-update voor nodig is, dat is ook nog niet bekend.