
Leapp heeft nieuwe eigenaar en maakt doorstart in Nederland
Ongeveer anderhalve maand geleden kon je hier op MacFreak
lezen dat Leapp, de winkelketen voor onder andere tweedehands Macs, failliet was. Daardoor leek het er op dat de 170 werknemers de klos waren, en de klanten naar hun garantie zouden kunnen fluiten.
Maar inmiddels is er goed nieuws: Leapp maakt
een doorstart, wat in eerste instantie vooral goed nieuws is voor een gedeelte van de werknemers en de Nederlandse klanten, want bestaande garanties worden overgenomen. Daarbij worden 14 van de 24 winkels doorgezet, waarbij alle Nederlandse winkels weer open zullen gaan, behalve die in Almere, Apeldoorn en Tilburg. Hierdoor kunnen 100 van de eerdere 170 werknemers weer aan de slag.

Deze doorstart is mogelijk door een overname van
Nobel Capital, een bedrijf dat al eerder interesse in zo'n overname had getoond maar het toen niet met Leapp eens kon worden. Daarbij ligt de nadruk nu op Nederland. Mogelijk dat er later ook nog Belgische vestigingen zullen zijn die een doorstart maken, voor de winkels in Duitsland lijkt het doek in ieder geval definitief te zijn gevallen.
Plannen Nobel CapitalMet de doorstart komt een meerderheidsbelang in Leapp in handen van de Amsterdamse investeringsmaatschappij Nobel Capital. Oprichter Rogier van Camp blijft als aandeelhouder en bestuurder bij de onderneming betrokken, hopelijk zit dat Leapp niet in de weg. Volgens Nobel-partner Pieter Schoeder zal Leapp zich na de doorstart richten "op de kernactiviteiten in Nederland" om zo "een solide basis te creëren voor hernieuwde groei."
Het lijkt in ieder geval hoopvol dat volgens Pieter Schoeder Nobel Capital niet de aanpak van het eerdere Leapp wil volgen, die sterk op expansie gericht was, maar zich juist wil richten op de operatie zelf: "We moeten de klant succesvol gaan bedienen. Bij snelgroeiende bedrijven leidt dat wel eens tot problemen."
met dank aan forumlid 'puk1980', die dit nieuws als eerste meldde op ons forumHet nieuws op MacFreak wordt gesponsord door Upgreatest (ssd upgrades op locatie)