
Teruglopend aandeel in omzet van iPhone is goed nieuws
Terwijl de iPhone de afgelopen jaren steeds meer geld in het laatje bracht verwijderde Apple het “Computer” uit de naam, veel zagen dat als een teken aan de wand. Apple zou de Mac gaan verwaarlozen. Dat was bij sommige modellen inderdaad het geval, maar dat kwam ook omdat Intel vaak teleurstelde.
Of daarbij ook meespeelde dat de iPhone goed was voor zo’n groot gedeelte van de inkomsten van Apple is niet bekend, maar het lijkt een open deur dat het gezonder is voor een bedrijf als de onderlinge verdeling van de verschillende segmenten wat evenwichtiger is. Met andere woorden, als Services, Mac, Wearables en iPad allemaal ook voldoende aan het geheel bijdragen. We lijken nu naar dat laatste te gaan, want uit de net gepubliceerde kwartaalcijfers
blijkt dat voor het eerst sinds 2012 de iPhone goed was voor (iets) minder dan de helft van de inkomsten.

Teruglopend aandeel in omzet van iPhone is goed nieuws
klik op de afbeelding voor een grotere versieNiet iedereen is er trouwens van overtuigd dat dit goed nieuws is, Jon Swartz van MarketWatch presenteert dit bijvoorbeeld als slecht nieuws:
The iPhone just did something it hasn’t done in nearly 7 years, and it isn’t good for AppleTeruggevonden elan Gekoppeld aan het nieuwe elan dat we recent tijdens de
keynote van WWDC zagen, de indrukwekkende techniek van zowel de Mac Pro als het Pro Display XDR, de prima update van de Mac mini vorig jaar, de verbeterde MacBook-lijn (met een prijsverlaging voor de MacBook Air) lijkt het op dit moment prima met Apple te gaan. Als Apple deze lijn weet vast te houden, dan lijkt mij dat alleen voor veel van ons erg positief.
Daarbij zal het Services-segment alleen maar blijven groeien, waardoor het voor de hand ligt dat het percentage van de omzet door iPhone-verkopen in de toekomst eerder nog verder zal afnemen. De kans dat het Services-segment bedreigend is voor de rest lijkt het komende decennium nihil, de groei van de Services wordt niet voor niets gedreven door verkoop van de devices.
Jon Swartz mag van mij een lekkere zwartkijker blijven, dat de iPhone wat minder de dienst uitmaakt bij Apple is volgens mij alleen maar positief.
Bereik MacFreak’s 85.000 maandelijkse bezoekers met sponsoring, advertorials of pagelinks.
Reach MacFreak’s 85.000 monthly visitors through sponsoring, advertorials or pagelinks.