
Tip: hoe ‘Nieuwe map met selectie’ je tijd kan besparen
Eén van de erg handige dingen die Apple in macOS al een tijd in de Finder heeft ingebouwd zitten is de optie om meerdere geselecteerde items in één klap in bij elkaar een automatisch aangemaakte nieuwe map te zetten. Deze optie heet heel toepasselijk ‘Nieuwe map met selectie’.
Deze optie zit al erg lang in de Finder, mocht je die tot nu toe gemist hebben dan komt dat waarschijnlijk omdat die alleen in het Archief-menu of het contextuele menu te vinden is als er meer bestanden geselecteerd zijn. Met andere woorden: je zal eerst meerdere items in de Finder tegelijk moeten selecteren voordat je de optie met Control-klik of een rechtermuis-klik in het contextuele menu of in het Archief-menu zal vinden.

Tip: hoe ‘Nieuwe map met selectie’ je tijd kan besparen
klik op de afbeeldingen voor een grotere versie
Daarbij maakt het niet uit of je met Shift-klik meerdere aan elkaar grenzende items selecteert, of dat je met Command-klik items die niet naast elkaar liggen hebt geselecteerd. In het voorbeeld hierboven zijn de eerste vier bestanden met Shift-klik geselecteerd en zie je de optie ‘Nieuwe map met selectie’ bovenaan, met daarachter het aantal onderdelen waar het om gaat.

Tip: hoe ‘Nieuwe map met selectie’ je tijd kan besparen
Gebruik je deze optie dan zal de Finder keurig een nieuwe map voor je aanmaken met al de geselecteerde bestanden daarin. Daarbij zal de naam van de nieuwe map meteen al voor je geactiveerd zijn, zodat je die meteen een door jouw gekozen naam kan geven, als je dat wilt.

Tip: hoe ‘Nieuwe map met selectie’ je tijd kan besparen
Gebruik je liever sneltoets-combinaties, dan heb je in de tweede schermafbeelding waarschijnlijk al gezien dat je in dit geval Control+Command+N hiervoor kunt gebruiken.
#Tip #macOS