
Apple aan ontwikkelaars: binnenkort andere extensies in Safari
Safari 14 komt er aan, en één van de dingen die daaraan aan is toegevoegd is de mogelijkheid voor ontwikkelaars om extensies van Chrome, Firefox en Edge te gebruiken. Die moeten dan nog wel eerst voor Safari aangepast worden, maar dat is veel minder werk dan helemaal opnieuw te moeten beginnen.
De hoop is natuurlijk dat hiermee veel meer extensies ook voor Safari beschikbaar zullen gaan komen, waardoor Apple’s browser nog beter zou kunnen worden. Natuurlijk goed nieuws voor ons, de eindgebruikers. Safari 14 komt dit najaar uit in macOS 11.0 Big Sur, maar zal ook beschikbaar zijn voor macOS 10.14.6 Mojave en 10.15.6 Catalina. Apple heeft in de News and Updates voor ontwikkelaars een herinnering hierover geplaatst, die is
hier te lezen.
Daarin staat trouwens ook
een link waarin te lezen is dat het ook de andere kant op werkt. Ontwikkelaars kunnen dus ook extensies voor Safari maken, en die daarna in omzetten voor andere browsers.
- Convert your existing extension into a Safari web extension, so you can use it in Safari on macOS and distribute it in the App Store. Xcode includes a command-line tool to simplify this process.
- Build a new Safari web extension in Xcode using the built-in template. You can then repackage the extension files for deployment in other browsers.
#Safari