
Heeft de FBI Apple helemaal niet nodig voor kraken iPhone?
Je kan het niet gemist hebben, of je woont in een hutje op de hei: de FBI heeft Apple voor de rechter gesleept omdat ze willen dat Apple hun eigen beveiliging omzeilt. Apple wil de FBI op allerlei manieren helpen, maar niet op deze manier, want dat betekent een minder veilig iOS en dus minder privacy voor alle gebruikers.
Maar inmiddels lijkt het de vraag of de FBI Apple wel nodig heeft, en dat het niet eigenlijk om een showproces gaat. Want specialisten zeggen inmiddels dat Apple helemaal niet hoeft te helpen in dit geval, de FBI zou het zelf kunnen oplossen. Hieronder een tweet van Edward Snowden waarin ook hij dat punt maakt:
In deze tweet verwijst hij naar
dit artikel van Daniel Kahn Gillmor voor de ACLU, the American Civil Liberties Union. Daarin wordt uitgelegd dat de FBI deze iPhone uit elkaar zou kunnen halen, de inhoud van NAND-flash kan kopiëren en dan eindeloos beveiligingscodes erop uitproberen.
Dat je na tien pogingen dan buitengesloten wordt is in dat geval geen probleem, als je miljoenen kopieën maakt dan kan je natuurlijk gewoon doorgaan totdat je de juiste code gevonden hebt.
Het vermoeden wordt dan ook steeds groter dat de FBI eigenlijk uit is op het beperken van beveiligingen die Apple aan het inbouwen is, en dat het helemaal niet om de inhoud van deze iPhone 5c van de terrorist gaat.
De
uitlatingen van de officier van justitie van het San Bernardino District, dat er een "dormant cyber pathogen" op zou kunnen staan lijken bijvoorbeeld ook alleen bedoeld om de publieke opinie te beïnvloeden, en dan niet op een erg zuivere manier. Later zei hij dat er geen aanwijzingen daarvoor waren, hij gaf dus zelf toe dat hij dus maar wat riep. Maar het grote publiek was natuurlijk al wel weer bang gemaakt, mission accomplished.
Ook het beroep op de All Writs Act van de FBI is een vreemde, als dat gehonoreerd zou worden dan zou die wet eigenlijk boven alle andere wetten van de VS komen te staan. En het lijkt erg onwaarschijnlijk dat dit ooit de bedoeling is geweest, en zou dus effectief de democratie in de VS ondermijnen, omdat de grondwet dan niet meer de basis zou zijn.
Ondertussen is het Congres ook hard bezig met deze zaak, mogelijk dat de wetgever in gaat grijpen en dat er in deze zaak uiteindelijk nooit een uitspraak van een rechter zal komen.
met dank aan forumlid 'Nicodemus', die ons dit nieuws meldde