geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/vlc.png
VLC voor iOS ondersteunt nu ook AC-3 en E-AC-3
Tot voor kort was het niet mogelijk voor apps als VLC om ondersteuning te bieden voor de geluidsformaten AC-3 en E-AC-3 van Dolby. Die geluidsformaten staan trouwens ook bekend als Dolby Digital Plus, en zijn vooral te vinden in bestanden die van een DVD afkomen

Dit was tot nu toe niet mogelijk omdat Dolby weigerde om daarvoor een licentie aan apps als VLC te geven, ook als bijvoorbeeld VLC het als in-app aankoop wilde aanbieden.

Er leek dus een patstelling te zijn, maar Apple is te hulp geschoten, want sinds iOS 9.3 zit daar ondersteuning in voor Dolby Digital Plus. Waarschijnlijk is er dus een deal gemaakt tussen Apple en Dolby, maar de details daarvan zijn niet bekend.

Bij die ondersteuning in iOS 9.3 zit trouwens wel een stevig voorbehoud, het werkt alleen op 64-bits iDevices. Dat betekent vanaf de iPhone 5s, de iPad Air, de iPad mini 2 en de iPod touch van de zesde generatie, en het zal dus niet werken op eerdere devices (en dus ook niet op de iPhone 5c).

Heb je zo'n device, dan zal je met VLC for Mobile vanaf versie 2.7.7 dus ook bestanden met Dolby Digital Plus kunnen afspelen.



Waarom Apple ervoor kiest om sommige functies niet beschikbaar te maken voor 32-bits devices is niet bekend. Sommigen denken dat het een beslissing is waar alleen marketing aan ten grondslag ligt, maar het zou natuurlijk ook kunnen dat Apple de oudere devices om technische redenen hiervan uitsluit.

Het is trouwens niet alleen Dolby Digital Plus dat uitgesloten wordt, ook functies als bijvoorbeeld Night Shift en het blokkeren van reclame's op het internet werken niet op 32-bits devices. Waarbij het met name bij Night Shift nogal onwaarschijnlijk lijkt dat het daarbij gaat om processorkracht.

Als laatste, omdat de ondersteuning voor Dolby Digital Plus nu in iOS is ingebouwd werkt het in iedere video-app die daarvoor is bijgewerkt, en dus werkt het ook in Apple's eigen Video-app. Want het zou toch wel vreemd zijn als Apple het niet zelf had ingebouwd, en dat is dus ook niet zo.



Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
VLC voor iOS ondersteunt nu ook AC-3 en E-AC-3
14 mei 2016 - 14:27    reactie #1
geplaatst door: anraadts
Bedankt voor de uitleg, vroeg me al erg lang af waarom ondersteuning voor AC3 niet overal in zat gebouwd.
VLC voor iOS ondersteunt nu ook AC-3 en E-AC-3
14 mei 2016 - 16:46    reactie #2
geplaatst door: MacFrankie
AC-3, het Dolby Digital wat we kennen van de DVD, met stereo (2.0) en surround (5.1) varianten, wordt altijd al ondersteund op de ATV's. Het probleem zit 'm in de uitgebreide formaten.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
VLC voor iOS ondersteunt nu ook AC-3 en E-AC-3
17 mei 2016 - 09:13    reactie #3
geplaatst door: anraadts
Ik kreeg nog wel eens bestanden binnen met AC-3 die niet werkten op m'n iDevices, wat voor soort AC-3 dat was heb ik me nooit in verdiept.