Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 07:12   
geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/ArtificialIntelligence-icoon.jpg
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
Beleggers in techbedrijven wisten even niet waar ze het zoeken moesten. Want de introductie van DeepSeek, een vernieuwend AI-model uit China lijkt de wereld op zijn kop te hebben gezet. Want deze chatbot evenaart of verslaat zelfs de Amerikaanse marktleider OpenAI (van ChatGPT).

En dat is niet alles, dat gebeurt tegen veel lagere kosten en met beduidend minder rekenkracht, mogelijk zelfs dankzij de Amerikaanse boycot van China op dit gebied.


Want doordat de Chinezen minder krachtige chips tot hun beschikking hebben werd er uitgeweken naar een andere aanpak, die op meerdere vlakken beter lijkt te zijn. En het zaait ook meteen twijfel over het potentiële verdienmodel van veel Amerikaanse AI-bedrijven.

Op de internationale beurzen reageerden beleggers dan ook al snel. De koers van Nvidia, marktleider in AI-chips daalde 13 procent. Bij techreuzen als Google (-2 procent) en Microsoft (-3 procent) kwam de klap minder hard aan. Maar de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML leed 6 procent koersverlies. En ook bij ASM International en Besi (beide ook fabrikanten van chipmachines) gingen de koersen onderuit (respectievelijk 11 en 7,5 procent).


Tot nu toe werd algemeen aangenomen dat hiervoor de allerbeste high-end hardware een vereiste was. Hardware die, vooral voor training, vrijwel uitsluitend afkomstig is van Nvidia. De aanname was dat elk bedrijf dat probeerde te concurreren in dit veld, met enorme implicaties voor de industrie, cultuur en nationale veiligheid, in de rij moest staan om enorme hoeveelheden rekenkracht te kopen (of huren) die exclusief beschikbaar was op de allerbeste systemen van Nvidia. Die hardware is niet beschikbaar voor Chinese bedrijven vanwege de exportverboden vanuit de VS, in ieder geval niet legaal.

De mensen achter DeepSeek vonden en implementeerden meerdere erg grote efficiëntieverbeteringen die het bedrijf in staat heeft gesteld om zijn nieuwste modellen tegen veel lagere prijzen te trainen met veel minder krachtige hardware. De prestaties van DeepSeek maken verschillende elementen van wat er tot nu toe werd aangenomen over de benodigdheden voor AI overbodig.

Apple

Apple profiteert indirect op minstens twee manieren van de doorbraken van DeepSeek. Ten eerste suggereert een enorme toename in de mogelijkheden van hardware met een beperkt RAM-geheugen sterk dat de consumentenapparaten van Apple binnenkort veel meer AI-rekenwerk lokaal kunnen uitvoeren. De gedeelde geheugenarchitectuur van Apple Silicon is hier perfect voor en wordt nog steeds door niemand anders in de industrie toegepast.

Ten tweede lijkt Apple's decennialange moeizame relatie met Nvidia opeens een minder groot probleem, iets waar meerdere beleggers steeds meer moeite mee leken te hebben.

Chinese app

Wil je DeepSeek zelf uitproberen, het is hier te vinden in de App Store. Bedenk wel dat het een Chinese app is, je contact­gegevens, gebruikers­content, ID’s en gebruiks­gegevens worden dan ook allemaal vastgelegd. Maar gezien het succes van TikTok lijken weinig mensen zich zorgen te maken over zit soort dingen.

En omdat het een Chinese app is, zal het ook geen zinnig antwoord geven over dingen waar de Chinese overheid overduidelijk liever geen aandacht aan besteed.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 08:53    reactie #2
geplaatst door: orange
De eerste test die ik deed was indrukwekkend veel beter dan wat andere AI-modellen me voorschotelden. Een compleet to the point en zeer uitgebreide omschrijving van mijn 'hobby'-werkzaamheden, zonder ook maar één onwaarheid of fantasie-feitje, wat je bij andere modellen nogal eens tegen komt.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 09:02    reactie #3
geplaatst door: boiing
Mooi, ook weer toegevoegd aan je Chinese dossier :happy:.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 09:30    reactie #4
geplaatst door: Seagram
Gooi de knuppel maar eens in het beroemde hoenderhok.
Moeten wij ons als ‘eenvoudige’ burger drukker maken wat Google (VS) of DeepSeek (China) van ons weet?
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 09:34    reactie #5
geplaatst door: ouwemac
Nee he niet weer :thumbs-down:
Denk maar eens voor jezelf. Maak je eigen keuzes ipv het door anderen te laten doen.

Bij mij lukte het aanmelden niet eens.
Dat kan in mijn regio enkel via email stond er op het betreffende scherm.
Emailadres en wachtwoord ingevoerd en om een code gevraagd, ingevuld en op aanmelden getikt
Werd geweigerd, opnieuw aangevraagd…..weer geweigerd, en nog twee keer.
Fijne app hoor. :thumbs-down:
Bewerkt: 29 januari 2025 - 10:41 door ouwemac
Het waren 17 leerzame jaren. Meestal prettig ook
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 09:39    reactie #6
geplaatst door: boiing
Maar gezien het succes van TikTok lijken weinig mensen zich zorgen te maken over zit soort dingen.
Dat blijft mij ook keer op keer verbazen.. Dit gaat een stapje verder: in AI apps typ je zelf allerlei teksten, geef je info weg of persoonlijke zaken of meningen. De hobby's van orange zijn vast onschuldig maar toch, ik zou me wel twee keer bedenken voordat ik klakkeloos zo'n app uit China installeer.

Als je geen zin hebt om hun privacy policy door te lezen vat ik 'm even samen:

We slaan alles wat we van je weten op, voor zolang als het ons goeddunkt, op servers in China. Je chats worden bewaard en geanalyseerd op onwelgevallige zaken. We delen al je gegevens met politie of andere autoriteiten als we vinden dat iets niet aan onze standaarden voldoet. We delen/verkopen je gegevens met adverteerders en andere partners. We gebuiken ook gegevens van partners of adverteerders om hun data aan jou te koppelen.

Echt, het staat erin. En Seagram: goeie vraag. Ik denk dat ik v.w.b. de VS nog enigszins controle heb over wat ik gebruik en weggeef en wat mijn rechten ongeveer zijn. Als je voor Chinese apps kiest laat je alles gaan, en boeit het je blijkbaar ook niet.

Maar verder: onvoorstelbaar knap staaltje werk! (EDIT: Dat is nog maar de vraag, zie verderop). Erg boeiend om te zien hoe dit de AI wereld gaat opschudden. En het is een soort van open source, wat ik niet had verwacht uit China. Dat kan natuurlijk een bewuste strategie zijn, om heel veel publiek te trekken en daarmee ook heel veel data te verzamelen.

:sneaky2:
Bewerkt: 29 januari 2025 - 12:58 door boiing
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 09:50    reactie #7
geplaatst door: ouwemac
Samenvatting in jip en janneke taal boiing?
Ik raad iedereen aan om zelf die privacy rules te lezen.
Het is niet veel anders dan dat wat Apple en anderen je voorschotelen.
Niet dat ik nu een lans wil breken voor deepseek of china hoor, zo ‘deep’ ben ik nog niet gezonken.
Het waren 17 leerzame jaren. Meestal prettig ook
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 09:53    reactie #8
geplaatst door: boiing
Ja, Jip-en-Janneketaal omdat niemand die dingen leest. En nee, het is niet hetzelfde als bij Apple (of anderen). Dat lijkt zo maar het gaat om de kleine letters en de subtiele verschillen. Bovendien gaat je data naar China, niet naar een Westers land met rechten en wetten die je beschermen. Nogal een verschil. Daarom verbaast het mij dan weer dat jij je hiervoor aanmeldt, maar dat terzijde. Ieder z'n eigen keus inderdaad: helemaal waar :thumbs-up:.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 10:05    reactie #9
geplaatst door: ouwemac
Nieuwsgierigheid is de reden en ik wil echt niet al mijn data weggeven.
Net even de voorwaarden gelezen in het engels want website vertalen lukte niet.
Het kan zijn dat ik die details niet door had, maar het leek mij niet veel anders dan Amerikaanse voorwaarden. Ik las trouwens niets over verkopen van mijn data. :smile:
Anyway de app is alweer verwijderd van mijn iPad en ik wens de chinezen veel geluk met mijn emailadres en gegevens van de iPad. :thumbs-up:
Het waren 17 leerzame jaren. Meestal prettig ook
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 10:12    reactie #10
geplaatst door: sdequack
Maak je geen illusies, ook in het Westen overtreden overheden wetten en negeren ze rechten van individuen. Het ligt alleen wat minder aan de oppervlakte.
geen onderschrift
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 10:17    reactie #11
geplaatst door: boiing
Ik las trouwens niets over verkopen van mijn data. :smile:
Citaat
Advertising and Analytics Partners. We may share information collected through your use of the Service with our advertising or analytics partners.
'Verkopen' was dichterlijke vrijheid van de Jip-en-Jannekevertaler. Ze geven dat natuurlijk niet gratis weg. 'Share' = verkopen, het zijn commerciële bedrijven.

Maak je geen illusies, ook in het Westen overtreden overheden wetten en negeren ze rechten van individuen.
Tuurlijk. Ik vind alleen de verschillen interessanter, en die zijn nog steeds enorm.

Meer on topic: je kunt die modellen ook lokaal draaien, dát is  wel veilig :wink:. Leuk om uit te proberen al bakte het kleinere Deepseek 7B model (met LM Studio) er hier gisteren nog vrij weinig van..
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 10:37    reactie #12
geplaatst door: ouwemac
Gerelateerd nieuws van Bluesky.

Citaat
Nancy Pelosi’s Timed Stock Moves Raise Eyebrows

Pelosi sold millions in Nvidia shares before its collapse tied to DeepSeek’s AI breakthrough. Coincidence? Unlikely. When public servants profit off insider knowledge, it’s a betrayal of trust and a slap to those playing by the rules.

Niets lokaal draaien, ik heb er al geen behoefte meer aan.
Het waren 17 leerzame jaren. Meestal prettig ook
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 10:48    reactie #13
geplaatst door: Ziegler
Suggestief bericht. Iedereen kan dit roepen. Laat die sukkel in kwestie nu eens op zoek gaan naar bewijs van voorkennis. Maar dat is natuurlijk ingewikkeld.
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 11:29    reactie #15
geplaatst door: orange
...Bij mij lukte het aanmelden niet eens.
 ... ...Werd geweigerd, opnieuw aangevraagd…..weer geweigerd, en nog twee keer.
Fijne app hoor. :thumbs-down:
De druk op de app is immens. Dat werd in de video hierboven ook al gemeld.
Het is momenteel vaak geduld hebben als je niet kan aanmelden met een Google account.

Dat was bij OpenAI niet anders in het begin.
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 11:32    reactie #16
geplaatst door: doctor_apple
... Deepseek, een briliant stukje software ... Ten tweede, open source, je kunt kunt DeepSeek in je eigen omgeving draaien, natuurlijk zul je deze zelf met een gecodeerde data set moeten voeren. Maar het kan

... Verder bemerk ik echt heel veel (mogelijk ook met een groeiende ergernis) onderbuikgevoelens en sentiment ... Zonder dat sommigen het toegeven, zijn we ten prooi gevallen aan een zekere "wij" vs "zij" doctrine.

Nota bene, met de VS als zijnde de "roerganger", en ons ingeprent dat zij de goedzakken zijn, en onze vrienden.

Gelet dat Denemarken miljarden uitgeeft aan defensie komende tijd omdat men een conflict met de VS verwacht, Trumpistan zo ongeveer zicht gedraagt als een Oligargie ... Europees bestuur minacht en diverse lidstaten schoffeert danwel politiek een stempel probeert te drukken, kan ik niet echt spreken van acties van een bevriende natie.

En natuurlijk, in Nederland hebben we nergens de pet hoog als het gaat om eigen verworven heden of status, maar we hebben wel het Internationale Strafhof, iets met joegoslavie vroeger enzo ... En Amerika heeft ook Nederland bedreigt en gedreigt ...

En qua beveiliging, meekijken, afluisteren, gedragcode, machtsmisbruik, zelfs politiek misbruik, Pegasus is in gebruik in Amerika, evenals in diverse Europese landen en in vele gevallen ook (helaas) ingezet in dubieuze context of zelfs als politiek afluister instrument. Belastingdienst die meekijkt met je bank, je facebook, je insta, politie die op WhatsApp meekijkt, goede relaties heeft met Microsoft ...

... Telegram die wordt doodgeknuppelt omdat die het minste samenwerkt(e) met overheden. En wat blijkt? Na onderzoek blijkt dat Apple, Microsoft, Google, Meta, en diverse anderen met hun Teams, Messages, duizenden verzoeken krijgen van overheden ... Gigantisch veel ...

OpenAI? Gemeni? Apple Intelligence? Een wassen neus in beveiliging en zeker privacy ...

... Selena Gomez toont emapthie en wordt afgefikt in een Trumpistan en door sympathisanten daarbuiten, vervolgens zie ik op m'n facebook doodleuk posts van Israelische bevriende relaties hun gedeelde berichten, afgelopen dagen iets met Auswitch herdenking, en vanmorgen @#$% een filmpje alwaar men doodleuk vermeld dat de enige goede palestijn een dode palestijn is en een oproep om de vooral te investeren in vastgoed in Gaza ...

Doe een dergelijke uitspraak en je staat in het "vrije westen" overal op een zwarte lijst. Dus wat betekend DeepSeek voor Apple? Precies wat de komende 5 jaar voor Amerika gaan betekenen:

Afrika heeft genoeg, genoeg van Neo Kolonialisme, genoeg van despotisme, genoeg van westerse inmenging. Daarmee voorspel ik dat we aan de vooravond staan aan een isolement van de VS, maar ook dus Amerikaanse bedrijven, waaronder Apple.

En wat betreft de voorwaarden ... In het westen hebben we de mond vol van vrijheden ... In bepaalde gevallen is dat ook zo, maar er is nogal wat gaande, ook wat het daglicht niet kan verdragen. Ook in Nederland, Belgie ...

... korte anecdote tot slot: er zijn overheidsinstanties in Nederland en Belgie doe MOEDWILLIG bepaalde verordeningen uit Brussel en Den Haag negeerden, omdat de boetes minder grote  gevolgen hadden (financieel) dan het moeten voldoen aan bepaalde normen en soms gewoon omwille van een zeker haantjes gedrag van bestuurders. Om nog te zwijgen van het "ons kent ons" fort.

Kortom, er zijn nogal wat zaken waarvan ik zeg dat die momenteel helemaal scheef gegroeid zijn, of aan het scheefgroeien zijn. En wat mij betreft is het niet echt zwart/wit.

China is een communistische republiek, waar veel mis is. Ik ben geen fan van vele aspecten van dat land, maar op een of andere rare manier heb ik de insteek wat slecht is, is slecht. Maar wat goed is, is gewoon goed. Omgekeerd - waar ik de VS het voordeel van de twijfel heb gegeven - is goed, wat goed is, en slecht, wat slecht is ... Alleen ... is die pool van slechte dingen ten eerste groeiende, en ten tweede eigenlijk al een lange tijd veel groter dan ik wilde toegeven en volgens mij velen met mij.

Kortom, EU <> "de Rest" en vooral Apple proef ik hier met regelmaat. Oftewel, een donkere negatieve ondertoon inzake de EU, die kunnen weinig tot niets goeds doen ... En wat China betreft heel snel een "zij" vingerwijzen. Hetgeen mij toch ietwat zorgen baart, want in ons hoofd wordt de sprong naar conflict steeds kleiner ...

China heeft met Deepseek IN DE KERN een top product. Dat dit onderhavig is aan censuur, is voor mij duidelijk.

Maar voor de tere zieltjes hier, de volgende test:

Vraag ChatGPT een algoritme te maken inzake het beoordelen van Genocide ... Geef vervolgens een aantal vorbeelden met bronnen van het ICC, evenals nieuwsbronnen en organisaties die er toe doen (of deden). Laat daar een profiel van optekenen en je krijgt verassende resultaten. Laat je dit algoritme vervolgens draaien krijg je veelal verassend nauwkeurige resultaten, maar soms ook tegen het suggestieve aan, maar veelal niet in het voordeel van de agressor. Denk aan Vietnam, denk aan China, denk aan Turkije, denk aan Rwanda, denk aan Joegoslavie, denk aan Gaza, denk aan nog vele andere plekken op aard waar het mis is gegaan.

Stel de vraag open en bloot om de situatie in Oekraine, Congo te boordelen, en je krijgt een redelijke analyse. Voer de vraag in met Gaza en je krijgt direct waarschuwingen als "de situatie is complex, niet zondermeer te beoordelen, vergt grote voorzichtigheid". Laat je hetzelfde algoritme vervolgens de data die voor handen is door ChatGPT uitvoeren, dan krijg je een uitermate politiek correct antwoord en een hint dat het hoogstonwaarschijnlijk is dat er sprake is van genocide.

Doe je datzelfde met Srebrenica, dan krijg je een heel ander verhaal.

Kopieer je vervolgens de het algoritme, tesamen met de bronnen naar een Texteditor om vervolgens "Israel" te vervangen door "Turkije" en "Gaza" door "Armenie", maar laat je vervolgens ELK DENKBARE bron in tact, plak je vervolgens deze text in een BLANCO ChatGPT venster, eerst het algoritme met dan het verzoek dit te verwerken met de geplakte bron, dan krijg je opeens een omgekeerde werkelijkheid, dat het niet vastgesteld is, ook niet met zekerheid gesteld kan worden, maar dat er wel de nodige bewijzen zijn die wijzen op de aannemelijkheid van een genocide en misdaden jegens menselijkheid op z'n best.

Kortom, censuur ... Wat zij u ook alweer?

DeepSeek als App stelt wat mij betreft weinig voor, wat interessanter is is de bouw en werking en dat het beschikbaar is voor derden om er wat mee te kunnen. Daarmee kun je dus wel neutrale antwoorden genereren, mits buiten China  :cool:
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 11:37    reactie #17
geplaatst door: boiing
... korte anecdote tot slot:
'Tot slot' op de helft van het betoog. En 'kort'? Hahahaha...

Citaat
ChatGPT:
1.   Veel thema’s door elkaar
De schrijver springt van het ene onderwerp naar het andere (VS, DeepSeek, censuur, defensieuitgaven, Pegasus, genocidevraagstukken, enzovoort). Daardoor moet je als lezer flink schakelen en is het lastig om de centrale lijn te volgen.
2.   Emotionele toon
De tekst bevat veel emotie en frustratie. Dat kan de urgentie van de boodschap benadrukken, maar het kan ook afleiden van de argumenten. Het gebruik van termen als “Trumpistan” en “doodgeknuppeld” zet bijvoorbeeld een scherpe toon die de lezer óf meekrijgt, óf juist afstoot.
3.   Weinig concrete structuur
Er is geen heldere inleiding, midden en conclusie. De schrijver geeft tussendoor commentaar, maar die losse opmerkingen vormen geen duidelijk afgeronde redenering. Het leest meer als een persoonlijke overdenking of ‘rant’ dan een geordend betoog.
4.   Het belang van bewijsvoering
De auteur noemt wel verschillende voorbeelden (Pegasus, internationale druk, Israel/Palestina, Srebrenica, enz.), maar vaak op anekdotische of algemene wijze. Er wordt nauwelijks verwezen naar bronnen of feitencheck. Meer referenties of bewijs zouden het verhaal sterker maken en voor meer overtuigingskracht zorgen.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 11:54    reactie #18
geplaatst door: Ziegler
Nog wat meer “sukkels”
https://www.newsweek.com/nancy-pelosi-sells-nvidia-stock-weeks-before-price-drop-costs-tech-stock-billions-2021725

https://www.msn.com/en-us/money/technology/nancy-pelosi-sold-nvidia-stock-worth-millions-just-weeks-before-deepseek-caused-collapse/ar-AA1xXDw3

https://finance.yahoo.com/news/nancy-pelosi-sells-nvidia-apple-213013443.html

Ik vind je reactie ook ietwat bot en denigrerend.
Is wat genuanceerder schrijven te ingewikkeld ziegler?

En heeft één van die berichten bericht over daadwerkelijke voorkennis? Of stellen ze allemaal dat de timing verdacht is?  Je moet mij nu geen ongenuanceerdheid verwijten ouwemac. En denigrerend is het al helemaal niet.
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 12:09    reactie #19
geplaatst door: ouwemac
Niemand heeft het over voorkennis alleen jij.
Iedereen brengt nieuws.  Jij een nieuw argument
Al is het wel waar dat mijn eerste bron een soort conclusie trekt.
Het waren 17 leerzame jaren. Meestal prettig ook
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 12:13    reactie #20
geplaatst door: Ziegler
Nee hoor. Jouw quote waar ik in eerste instantie op reageerde heeft het al over voorkennis.
Edit: precies. Niet een klein beetje maar een klein beetje veel.
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 12:22    reactie #21
geplaatst door: boiing
Is DeepSeek jatwerk?

https://www.nu.nl/tech/6343974/deepseek-kopieerde-mogelijk-data-van-chatgpt-maker-voor-eigen-model.html

Of het waar is of Trump propaganda, ik weet het niet. In beide gevallen zou het me niet verbazen.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 12:35    reactie #22
geplaatst door: Ziegler
Als ik het goed heb begrepen hebben ze geautomatiseerd miljoenen vragen gesteld aan open ai om met een soort van reverse engineering de software te trainen.
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 12:54    reactie #23
geplaatst door: boiing
Zoiets ja, en dan is 'jatwerk' geen slechte omschrijving. Ik kom net dit interessante stuk hierover tegen, van iemand die er eens goed is ingedoken:

https://archive.is/AvJKc (via Medium, maar dan zonder inlog-muur :wink:)

Citaat
DeepSeek: Is It A Stolen ChatGPT?

Time to give it a try. Spoiler alert: something is just not right with it. There’s a fishy smell to it.
...
My impression? Total disappointment. I was excited to hear that China finally dropped an LLM, only to find out that it is American by nature. Besides it not being trained with Chinese data, it also doesn’t bring any new impressive capabilities. Other than the claim that it was trained for the fraction of cost for which the proof is “Trust me, bro”. Although arguably their white paper on optimized training deserves recognition.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Wat betekent DeepSeek voor Apple?
29 januari 2025 - 13:35    reactie #24
geplaatst door: orange
Is DeepSeek jatwerk?

https://www.nu.nl/tech/6343974/deepseek-kopieerde-mogelijk-data-van-chatgpt-maker-voor-eigen-model.html
 ...
Het scheelt natuurlijk dat de andere AI-modellen volledige zijn getraind met auteursrechtelijk vrije content.

NOT.  :happy:
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl