geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iPhone14ProEnProMaxDeepPurple-icoon.jpg
In een dalende markt doet de iPhone het nog steeds erg goed
De kwartaalcijfers van het derde kwartaal lieten zien dat de Wearables en Services nog steeds duidelijk in de lift zitten, terwijl er bij de iPhone een lichte daling te zien was. Wat daarbij niet voorbij kwam is dat er een grote daling is bij goedkopere smartphones, en bij de duurdere veel minder.

Recente rapporten van IDC en van Counterpoint laten zien dat er bij Android een gemiddelde daling is van minimaal 6 procent. Maar in het segment boven de 800 dollar is die daling maar 1,7 procent, het veel hogere gemiddelde komt doordat in het goedkopere segment er sprake is van een veel grotere daling.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.CounterpointGlobalSmartphoneShipments2014-2023.jpg
In een dalende markt doet de iPhone het nog steeds erg goed

klik op de afbeeldingen voor een grotere versie

Door deze daling ziet het er naar uit dat we in 2023 op hetzelfde volume uit zullen komen als tien jaar geleden (in 2013) behaald werd. Hierboven is duidelijk te zien dat die daling eigenlijk al in 2017 ingezet werd, met alleen het Corona-jaar 2021 als uitzondering.

Minder snelle omloop

Eén van de factoren is dat veel gebruikers hun smartphones minder snel vervangen, maar daardoor vaak bij de keuze voor een wat beter (en dus duurder) model gaan, wat dan langer in gebruik blijft. Waar eerst smartphones om het jaar, of om de twee jaar, vervangen werden ligt die omloopsnelheid nu tussen de twee en vier jaar.

iPhone de uitzondering

Omdat Apple vooral het hogere segment bedient heeft het sowieso al minder last van deze trend, waarbij het inruil-programma, aanbiedingen van providers en andere opties ook helpen. Daarbij heeft Apple een over het algemeen zeer tevreden, en daardoor trouwe, groep van gebruikers, terwijl steeds meer gebruikers van Android juist naar een iPhone overstappen.



#iPhone
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.