
Ondersteuning voor alle klassieke Blackberry telefoons ten einde
In de periode dat Balkenende minister president van Nederland was (2002 - 2010) was Blackberry dé smartphone. Maar in januari 2007 werd de eerste iPhone aan de wereld getoond, eind juni van dat jaar begon, achteraf gezien, het begin van het eind van de Blackberry.
Mocht je er nog een hebben, dan kan je er nog een paar dagen gebruik van maken voordat de ondersteuning hiervoor stopt. Want Blackberry heeft gisteren
aangekondigd dat per 4 januari aanstaande de ondersteuning voor alle devices met BlackBerry 7.1 OS en eerder, BlackBerry 10 software en BlackBerry PlayBook OS 2.1 etc. over en uit is.

Ondersteuning voor alle klassieke Blackberry telefoons ten einde
Dat beëindigen van de ondersteuning blijkt enorme effecten te hebben, want de Wi-Fi verbindingen zullen niet meer goed werken, zelf bellen zal niet betrouwbaar zijn en of je in noodgevallen het noodnummer nog kan bellen is ook maar de vraag.
Met andere woorden, de klassieke Blackberry wordt bij deze ten grave gedragen, een definitief einde van een tijdperk. Het is alleen jammer dat Blackberry daarvoor 4 januari gekozen heeft, oudejaarsdag zou eigenlijk toepasselijker zijn geweest.
En in deze context lijk het ook de moeite om nog eens in herinnering te brengen hoe visionair de iPhone in 2007 was. Zo was lang niet iedereen ervan overtuigd dat een device zonder toetsenbord de juiste keuze was voor zakelijk gebruik.